NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Heku 01.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4WORED3.MP3
11
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ALTIN TABANCALI ÇERKES

Ege'nin "Büyük Baron"u olmak için kurduğu çeteyle 18 kişinin ölümünden sorumlu olan ve Sikorsky ile yapılan baskınla yakalanan Baykal ve ve otobüs dolusu çete üyesi yargı önüne çıktı. İzmir başta olmak üzere 11 ilde, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait Sikorsky helikopter de kullanılarak gerçekleştirilen 'Anafor' operasyonunda yakalanan, aralarında çete lideri Ahmet Tekin Baykal'ın da bulunduğu 57 kişi, geniş güvenlik önlemleri arasında adliyeye sevkedildi. Sevgilisinin cep telefonu sinyalinden yeri belirlenerek altın kaplama tabancasıyla otelde yakalanan Ahmet Tekin Baykal'ın, 'Çerkez İbrahim' lakaplı İbrahim Çiftçi'nin bombalı saldırıyla öldürülmesinin ardından gayri meşru alanda tek söz sahibi olmak ve bunu ülke geneline yaymak için faaliyetlerde bulunduğu saptandı. Baykal'ın, örgütündeki elemanlarıyla 59 ayrı eylemi gerçekleştirdiği ortaya çıkarıldı.
12-07-2008 - kez okundu

Ege'nin lideri olacaktı

İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Özel Yetkili Savcı Murat Gök'ün talimatları doğrultusunda, daha önceden organize suç örgütü kurmaktan hüküm giyen, şartla salıverme yasasıyla tahliye edilen Ahmet Tekin Baykal'ın, 2006'da Alsancak'taki bir kafeteryaya atılan el bombasından ölen 'Çerkez İbrahim' lakaplı İbrahim Çiftçi'nin ölümünün ardından, kent merkezi başta olmak üzere Ege Bölgesi'nde doğan boşluğu doldurmak için organize faaliyetlerde bulunduğunu saptadı.
Baykal liderliğindeki suç örgütünün, tahsilat, adam kaçırma, alıkoyma, kumar oynatma, Yargıtay'da görülen bazı dava dosyalarının kararlarına müdahale etme gibi suçları işledikleri belirlendi. Ayrıca, TBMM Susurluk Araştırma Komisyonu'nca hazırlanan, Ahmet Tekin Baykal ile ilgili inceleme raporunda, silahlı çete kurduğunun, adamları vasıtasıyla 18 kişiyi öldürdüğünün, çeşitli suçları işlediğinin yer alması da değerlendirildi.

Çerkez kökenli olması nedeniyle örgütünün çoğunluğunu aynı kökenden kişilerden oluşturduğu belirlenen Ahmet Tekin Baykal'ın, legal faaliyetlerde bulunduğunu göstermek için bazı gazetelerde işadamı kimliğiyle haberlerinin yayımlandığı saptandı.

İzin almadan kumar yok

Kamu kurumlarında çalışan veya emekli kişilerle de irtibatı bulunan Baykal'ın, adamlarıyla işlediği ileri sürülen 59 ayrı suç, soruşturma kapsamına alındı.

İzmir'de, yasadışı olarak kumar oynatmak isteyen kişilerin, Baykal'dan izin aldığı, belirli bir pay verdiği, habersiz oynatanlara ceza kesildiği, faizle para tahsil edildiği ve kumar organizasyonunda Susurluk Davası hükümlüleri Y.Ö. ve S.H. ile ilişki kurulduğu öğrenildi. Suç örgütünün, diğer örgütlere de taşeronluk yaparak, sorunlara belirli bir pay karşılığında müdahale ettiği, bunun kazanç kapısı haline getirildiği bildirildi. Zanlılar arasındaki Danıştay'dan ayrılma R.S.U.'nun, Yargıtay'daki dostlarını kullanarak, Baykal'ın dava dosyalarındaki kararlarını etkilemeye çalıştığı, bu işlemler karşılığında yüksek kazanç sağladığı belirlendi.

Etiketler:
altın tabancalı çerkes

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23