NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35WERE~1.MP3
12
13
8
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZ MİLLETVEKİLİ: 'DİYALOG İSTİYORUZ; AMA SEÇENEK YOKSA SAVAŞIRIZ'

Abhazya Parlamentosu Meclis Başkan Yardımcısı İrina Agırıpha, Abhazya olarak Gürcistan ile problemlerini diyalog yoluyla halletmek istediklerini belirtti. Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlığını ilan eden ve uluslararası alanda tanınmayan Abhazya Parlamentosu'ndan 9 milletvekili, Türkiye ziyaretlerini sürdürüyor. Milletvekilleri Sakarya'nın Hendek ilçesi Kalayık köyünde kendileri için verilen yemeğe katıldı.
09-08-2008 - kez okundu

Burada gazetecilerin Güney Osetya'daki krizle ilgili sorularını cevaplandıran Abhazya Parlamentosu Meclis Başkan Yardımcısı İrina Agırıpha, Gürcistan birliklerinin sivil halkı ayırmaksızın, girdikleri yerleri dümdüz ederek çıktığı yönünde duyumlar aldıklarını kaydetti. Gözlemcilerden aldıkları haberlere göre Gürcistan birliklerinin yaralıların yanına da tedavi amaçlı kimseyi göndermediğini ifade eden Agırıpha, Gürcistan'ın askerler dışında, halkı da seferberliğe çağırmasının savaş ilanı anlamına geldiğini vurguladı. Agırıpha, şöyle konuştu; "Aldığımız duyumlara göre Gürcistan'ın Osetya'da uyguladığı taktiğe 'soykırım' diyebiliriz. Sivil halkı da ayırmaksızın, girdikleri yerleri dümdüz ederek çıkıyorlar. Bu açından buna soykırım diyebiliriz. Gözlemcilerden aldığımız haberlere göre yaralıların yanına da tedavi amaçlı kimseyi göndermiyorlar. Yaralıların tedavisi için de herhangi bir ayrıcalık göstermiyorlar.Şu ana kadar bütün dünyanın gözü Abhazya'nın üzerindeydi. Son günlerde Rusya, Amerika, Avrupa ülkeleri ve bütün dünya Abhazya ile ilgilenmeye başlamış ve Abhazya çok stratejik bir bölge haline gelmişti. Gürcistan Abhazya'da böyle bir operasyona kalkışamayabileceğini bilerek, (Güney Osetya'da başarılı olabilirim ve bu savaş Abhazya'ya da örnek teşkil eder) düşüncesiyle saldırmış olabilir. Tabi ki de bu operasyonun başarılı olamayacağı daha bugünden belli.'' Bölgede karmaşanın hakim olduğunu bildiren Agırıpha, Gürcistan'ın durumu çarpıtmak için olayı farklı bir şekilde göstermeye çalıştığını savundu. Osetya ile gönül birliğinin haricinde, siyasi ve diplomatik olarak da ittifak halinde olduklarını söyleyen Agırıpha, "Gürcistan sanki kendileri bir yeri işgal etmiş gibi değil de kendilerine bir ihlal sözkonusuymuş gibi ya da kendileri bir saldırının karşısındaymış gibi haber yapmaya başladılar. Abhazya olarak Gürcistan ile problemlerimizi diyalog yoluyla halletmek ve sorunun çözümü için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Dolayısıyla bunu sonuna kadar kullanacağız. Sorun diyalog yoluyla halledilemezse ve şiddetle karşılaşmamız durumunda, şiddet göstermek zorunda kalacağız. Buna da hazırız.'' diye konuştu. (CİHAN)

Etiketler:
abhaz milletvekili istiyoruz; ama seçenek yoksa savaşırız

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır