NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Heku 01.MP3
11
4WORED1.MP3
9
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ESKİSEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANISMA DERNEGİ BASIN ACIKLAMASI

Eskişehir ve Türkiye kamuoyuna Eskişehir'deki Kafkasyalıları n, Kafkasya'daki kanlı savaşın gerçekleriyle ilgili deklarasyonudur. Uzun zamandan beri Kafkasya'da devam etmekte olan gerginliğin baş aktörü olan Gürcü birlikleri emperyalist Batı'dan aldığı güç ve kör cesaretle, güney Osetya'daki Oset kardeşlerimiz üzerine 07.08.2008 Perşembe gecesi bomba yağdırmaya başlamış ve ardından kara harekâtıyla Oset topraklarına girmiştir.
12-08-2008 - kez okundu

Asker sivil ayırt etmeksizin en az 2000 kişinin katline sebep olan Gürcü hükümeti bugün Dünya ve Türkiye ulusal basınında savaş mağduruymuş gibi lanse edilmeye çalışılmaktadır. Öncelikli olarak, ülkemiz basınında artık kasıtlı olduğunu düşündüğümüz bu dezenformasyonu şiddetle kınıyoruz.

Amerika ve Rusya çıkarlarının çatıştığı bölgede binlerce yıldır kendi topraklarında yaşayan ve bu savaşın gerçek mağdurları olan Oset halkının acıları ulusal basın ve Türkiye hükümeti tarafından göz ardı edilmektedir.

Stalin'in keyfi uygulamalarıyla anavatanımız Kafkasya'da çizilen yapay sınırlar bugünkü sorunların temelini oluşturmaktadır.

Moskova anlaşması gereğince bağımsız Abhazya toprakları olan Kodor vadisinin, şovenist gürcü birlikleri tarafından işgal edilmesi ile akraba olan Oset ve Abhaz halkları herhangi bir Gürcü tehdidine karşın birlikte hareket etme kararı almış ve bunu dünyaya deklare etmiştir. Abhazya hükümeti bugün bu anlaşmanın gereklerini yerine getirmektedir.

Biz Eskişehir ve Türkiye'de yaşayan Kafkasyalılar olarak geçmişte olduğu gibi bugün de Gürcistan'ın kardeşlerimize uyguladığı mezalimde taraf olduğumuzu deklare ediyor ve hükümetimizden de bu konuya yaklaşırken bizleri dikkate almasını bekliyoruz.

Türkiye'nin Kafkaslarda akan kanı durdurmakta daha aktif rol alması gerektiğini düşünüyor ve hükümetimizden acil olarak harekete geçmesini bekliyoruz.

Kafkasya özelinden yola çıkarak "Tüm Dünya'da Barış" diyen herkesi mücadelemize ortak olmaya çağırıyor ve faşizan politikalarıyla Kafkas halklarıyla birlikte kendi halkını da ateşe atan Saakaşvili hükümetini şiddetle kınıyoruz.Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği

Etiketler:
eskisehir kuzey kafkas kültür ve dayanısma dernegi basın acıklaması

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır

ETKİNLİK TAKVİMİ
Bu ay etkinlik bulunmamaktadır

ŞİİR

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_error() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php:51 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(196): require() #1 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51