NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
12
8
35305319 - Adige Heku 01.MP3
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
SAAKASVİLİ ANLAŞMA SÖZÜ VERDİ!

Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, Rusya ile üzerinde anlaştıkları ateşkes anlaşmasına sadık kalacaklarını söyledi.
13-08-2008 - kez okundu

Başkent Tiflis'teki Avlavari Sarayı önünde, Gürcü lider Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski, Letonya Devlet Başkanı Valdis Zatler, Estonya Cumhurbaşkanı Toomas Hendrik İlves ile birlikte bir basın açıklaması yaptı. Saakaşvili, Rus tanklarını Gori'ye girdiğini ve kenti yağmaladığını ifade etti. Mihail Saakaşvili, her şeye rağmen Fransa Cumhurbaşkanı Nikolas Sarkozy'nin girişimiyle üzerinde anlaştıkları 6 maddelik ateşkes anlaşmasına sadık kalacaklarını dile getirdi. Rusların da ateşkese sadık kalması gerektiğinin altını çizen Saakaşvili, birçok bölgede halen insanlık dramının yaşandığını ifade etti. Polonya Cumhurbaşkanı Kaczynski ise Gürcistan'ın toprak bütünlüğüne herkesin saygı göstermesi gerektiğini dile getirdi. Kaczynski, Gürcülere destek için Tiflis'e geldiklerini dile getirdi. Diğer liderler de yaptıkları açıklamada savaşın sona ermesini ve kalıcı bir anlaşmanın imzalanmasını beklediklerini dile getirdi. Ülkede bulunan basın, söz konusu liderlerin basın açıklamasına yoğun ilgi gösterdi. Bu arada gazetecilere konuşan Gürcistan'ın Re-entegrasyon Bakanı Vladimir Yakupov, ülkesinin barıştan yana olduğunu ifade ederek Rusya'nın saldırgan bir tutum izlediğini öne sürdü. Gürcü bakan, Rus askerlerinin sivilleri katlettiğini ileri sürdü. Öte yandan Güney Osetya'daki marketlerin şehri terk eden bölgedeki askerler tarafından yağmalandığı iddia ediliyor. Rus ordusu Güney Osetya'yı Gürcü askerlerinin kontrolünden almıştı. Üzerinde mutabık kalınan ateşkes anlaşmasına göre iki ülke askerlerinin bölgede savaştan önceki konumlarına çekilmeleri öngörülüyor. (Cihan)

Etiketler:
saakasvili anlaşma sözü verdi!

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır