NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
12
9
35305319 - Adige Nise 15.MP3
2
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
PARLAMENTO, ABHAZYA CUMHURBAŞKANI'NIN TANINMA ÇAĞRISINI GÖRÜŞTÜ

Abhazya Parlamentosu olağanüstü toplanarak Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş'ın Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, Rusya Duma ve Federal Konsey ile dünya liderlerine yaptığı çağrıyı görüştü.
21-08-2008 - kez okundu

Abhazya Parlamentosunun yaptığı görüşmelere, Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey Şamba, Abhazya Cumhuriyet Başsavcısı Rauf Korua ve Abhazya Yüksek Mahkemesi Başkanı Safarbey Mikanba da katıldı. Abhazya Parlamentosu'nda bir konuşma yapan Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, "Dün ve bugün birçok farklı ülke lideri ve yöneticisi ile görüşmelerde bulundum. Dün Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Dimitri Medvedev ile görüşmelerde bulunduk. Ben ve Güney Osetya Cumhurbaşkanı Edvard Kokoety, Dimitri Medvedev'e, Güney Osetya'da yaşanan son olaylardan sonra kesinlikle hiç bir şekilde Gürcistan ile tek devlet olarak yaşamamızın imkansız olduğunu doğrudan söyledik. İnanıyorum ki, bizi iyi anlamıştır. Abhazya olarak son dönemde dış politikada çok net tavır aldık. Gürcistan ile birlikte kesinlikle yaşamayacağımızı söyledik. 1999 yılında Abhaz halkının aldığı bağımsızlık kararının arkasında durduk. Bu konuda, Dışişleri Bakanlığımız, parlamenterlerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız hep aynı tavrı gösterdi. Ve tüm dünyaya bağımsız bir Abhazya olarak yaşayacağımızı ilan ettiler. Bugün bizim için tarihi bir gündür. Bugün birlik ve beraberlik içerisinde olacağımız bir gündür. Aldığımız kararı bugün Sohum'da toplanacak olan halk toplantısında halkımızla da paylaşacağız. Ve orada bizim aldığımız kararı halk oylayacaktır. Bu kararımızı halk onaylarsa, biz bu kararın gereğini yapacağız" dedi. Bagapş, vatandaşlara da seslenerek, bugün kırgınlıkları, görüş ayrılıklarını bir tarafa bırakalım, birlik olalım. Bugün bizim için tarihi bir gündür" dedi. Bagapş'ın konuşmasından sonra Abhazya Cumhurbaşkanının Parlamentodaki temsilcisi Aleksandr Adleyba Bagpş'ın çağrı metnini okudu. Milletvekilleri bu konudaki görüşlerini dile getirmesinden sonra çağrı oybirliğiyle onaylandı. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
parlamento abhazya cumhurbaşkanı tanınma çağrısını görüştü

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır