NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
apsuva
4SIMD.MP3
4-5-6-7
35305319 - Adige Nise 15.MP3
11

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
İNGİLTERE VE UKRAYNA'DAN RUSYA'YA ÇEÇENİSTAN MİSİLLEMESİ

27 Ağustos 2008 Londra ve Kiev ittifak oluşturuyor. John McCain Çeçenistan ve Kuzey Kafkasyayı tanıması gözdağı veriyor.
28-08-2008 - kez okundu

İngiltere Dışişleri Bakanı David Miliband, bir gün once dediği gibi Ukrayna ile beraber "Rusyanın işgala karşı koalisyon" kurmak için Çarşamba günü Kieve geldi."Moskadan emir ile değitirilmez olan Gürcistan'ın bağımsızlığının ve toprak bütünlüğünü İngiltere tarafından tam olarak destekleniyor", Miliband Ukraynaya uçmadan önce söyledi.Resmi Kievde ayrica Moskovanın kendi kendini tanımlayan cumhuriyetlerin tanıması sertçe tepki gösterdi.

"Kukla rejimlerin kurulmasıyla ve desteklemesiyle Gürcistan bir parça toprakların fiili ilhakı gösteriyorki uluslararası problemlerin çözümlerde Rusya Federasyonunda "güç hakkı" doktrinini yeniden doğuyor", Ukrayna Dışişleri Bakanlığı bildirdi."Ukrayna, Rusyanın Gürcistan'ın ayrılıkçı oluşukların maceraperest kararle tanıması kesinlik bir dil ile kınıyor ve uluslararası topluluklara çabaları birleştirerek Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü ve Rusyanın kendi üstüne aldığı uluslararası sorumlulukları yerine getirme kayıtsız şartsız şekilde doğrulamayı ve uymayı çağırılyor", Ukrayna Dışişleri Bakanlığın bildiride.Kendi yorumlarıyla Kremlinin Abhazya ve G. Osetya'yı tanımasını değerlendirmesi ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı John McCaindan geldi.Bir Alman televizyonda yayınlana söyleyişte McCain şöyle dedi:"Batı ülkeleri, Rusya tarafından kanlı şiddete maruz kalan Kuzey Kafkasya ve Çeçenya'nın bağımsızlığını düşünmeli."


Rusya'nın Abhazya ve G. Osetya'yı tanımasını değerlendirdiği basın açıklamasında, Rusya'nın bu hamlesine karşılık Kuzey Kafkasya ve Çeçenistan konusunda önümüzdeki hafta ciddi bir çalışma yürüteceklerini bildirdi. McCain, "Rusya Batı'yı iki yüzlülükle suçluyor. Bu suçlamayı Kremlin'e iade ediyoruz ve Çeçenya ile Kuzey Kafkasya konusundaki iki yüzlülüğüne işaret ediyoruz" dedi.

Kavkaz Center

Etiketler:
ingiltere ve ukrayna rusya çeçenistan misillemesi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır