NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
35305319 - Adige Nise 15.MP3
12
4SIMD.MP3
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
SERGEY BAGAPŞ KABARDEY- BALKAR'I ZİYARET ETTİ.

Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş Kabardey-Balkar Cumhuriyetini ziyaret etti. Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, Kabardey- Balkar Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Arsen Kanakov ve Hükümet üyeleriyle görüştü.
29-08-2008 - kez okundu

Abhazya'nın tanınmasından sonra Rusya Federasyonu bölgesinde ilk ziyaretini Kabardey - Balkar Cumhuriyeti'ne gerçekleştirdiğini söyleyen Bagapş, "Kabardey - Balkar Cumhuriyetine ziyaret sembolik olarak çok şey ifade ediyor. Çünkü burada Abhazya ile beraber Abhazya'nın bağımsızlığı için mücadele etmiş olan kardeşlerimiz yaşıyor. Biz Abhazya'nın bağımsızlığının tanınmasıyla tarihi adaletin yerini bulduğuna inanıyoruz. Şimdi Abhazya için demokratik hukuk devletini kurma zamanıdır. Biz bütün sorumluluğumuzun farkındayız. Şikayet etme zamanı geçti. Şimdi pragmatik düşünme zamanı uluslararası ilişkiler kurma zamanıdır" dedi. Sergey Bagapş, Kabardey - Balkarlı işadamlarını Abhazya ekonomisine yatırım yapmaya davet etti. Bu konuda Abhazya'da büyük yatırım olanaklarının bulunduğunu söyledi. Özellikle de Turizm konusunda yatırım yapılmasının çok uygun olacağını belirtti. Bagapş, "Ben Avrupa'dan partner aramıyorum. Biliyorum ki bizim en büyük partnerlerimiz burada Rusya'da, Kafkasya'da. Dünya'nın bize karşı nasıl bir tutum alacağını ise zaman gösterecek. Abhazya'nın uluslararası tanınması basit bir olay değil. Çok çalışmamız lazım. Öyle bir devlet kurmalıyız ki, dünya ve Avrupalılar bunlar uluslararası tanınmayı hak ediyor desinler" dedi. Sergey Bagapş, Kabardey - Balkar Cumhuriyeti'ndeki Abhazya savaşı gönüllülerini de selamladı. Sergey Bagapş Kabardey- Balkar Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Arsen Kanakov ile birlikte Abhazya gönüllüleri anıtına çiçek koydular. Ve saygı duruşunda bulundular. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
sergey bagapş kabardey- balkar ziyaret etti

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır