NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
9
apsuva
3
35305319 - Adige Heku 01.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
SERGEY BAGAPŞ: 'RUSYA İLE 6 KONUDA ANLAŞMALAR YAPACAĞIZ

Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş Rusya Federasyonu gazetelerinden "Gazete" muhabiri Madine Şavlohova'ya verdiği röportajda, Abhazya olarak Rusya Federasyonu ile 6 konuda devlet anlaşması imzalamaya hazır olduklarını söyledi. Şavlohova'nın Bagapşla yaptığı görüşmenin bir bölümü şöyle:
04-09-2008 - kez okundu

- Güney Osetya ilk resmi anlaşmasını Rusya Federasyonu Federal Konsey ile yaptı. Siz ne zaman böyle bir anlaşmayı imzalayacaksınız? - Bugün bizim yetkililerimiz de Rusya Fedearsyonu Federal Konsey ile Abhazya Parlamentosu arasında işbirliği anlaşması imzalıyor. Bunun yanında, bir paket hazırlanıyor. Bu pakette diplomatik ve ekonomik konularda imzalanacak belgeler var. Bir de sınırların korunması, konsolosluğun açılması ve Abhazya'da Rusya Federasyonu'na ait askeri üslerin konuşlandırılması ile ilgili hazırlıklar yapılıyor. Ayrıca Gudauta ve Oçamçira'da kurulacak Rus askeri üslerinin yanında Sevastopol'daki Rus Karadeniz filosunun bir kısmının bizim oraya getirilmesini de talep ediyoruz. Bana göre iki hafta içinde bütün bu konularda ki hazırlıklar biter, biz de imzayı atarız. - Ne kadar gemi kabul etmeye hazırsınız? - Karadeniz Filosu Sivastopol'da duruyor. Bizim limanlarımızda birkaç adet savaş gemisi olacak. - Siz Rusya Federasyonu'nun bölgeleri ile direkt ilişki kuracak mısınız? - Evet ve özelliklede ilk etapta Kuzey Kafkasya Cumhuriyetleri ile ilişkiler kuracağız. Söz konusu Cumhuriyetlerle tarım, turizm alanlarında iş birlikleri yapacağız. Benim hayalim ise Sohum limanından Kafkas dağlarını aşarak Kafkasya Cumhuriyetlerine bir otoyolun yapılması. Bu şekilde Güney Rusya Federasyonu'nun tüm bölgeleri bağlanmış olacak. Bu konuda bir proje çalışması da var; Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı ile Abhazya arasında sadece detaylandırılması gerekiyor. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
sergey bagapş ile 6 konuda anlaşmalar yapacağız

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır