NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
2
3
4SIMD.MP3
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ŞAMBA: 'ABHAZYA'NIN TANINMASI ZAMAN ALACAK'.

Abhazya'nın başkenti Sohum'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey Şamba, Abhazya'nın tanınma sürecinin ülkeler göre farklı zamanlarda olacağını söyledi. Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey Şamba "Rusya Federasyonu gibi bir süper gücün Abhazya'nın bağımsızlığını tanıması bizim için çok önemli bir olay. Bu bize çok büyük imkanlar tanıyor.
07-09-2008 - kez okundu

Güvenlik ve ekonomik sorunlarımızı bu sayede çok rahat çözeceğimize inanıyorum. Biz Abhazya Dışişleri Bakanlığı olarak bu yeni dönemde Abhazya'nın tanınması için aktif olarak çalışıyoruz" dedi. Sergey Şamba özellikle de Abhaz diasporasının yaşadığı ülkelere daha çok ehemmiyet verdiklerini de söyledi. "Amerikanın ağırlığı olan Ürdün'de bizim soydaşlarımız yaşıyor. Orada ciddi çalışıyoruz Ürdün'ün ileride Abhazya'yı tanıyacağına inanıyorum"dedi. Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey Şamba Nikaragua Devlet Başkanına Abhazya'nın bağımsızlığını tanıdığı için teşekkür notası göndereceklerini belirtti. Bir gazetecinin 1993 yılından beri Abhazya'da bulunan BM Misyon grubunun bundan sonra da Abhazya'daki çalışmalarına devam edip etmeyecekleri sorusuna karşılık Sergey Şamba, Abhazya olarak BM Misyon grubunun Abhazya'da kalarak çalışmalarına devam etmesi taraftarı olduklarını söyledi. Sergey Şamba, "Biz her halukarda Gürcistan ile ileriki yıllarda ilişki kuracağız. Sorunları konuşacağız. Bunun için BM Misyonunun Abhazya'da çalışması gerekiyor".dedi. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
şamba tanınması zaman alacak

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır