NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
13
2
12
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
NUGZAR AŞUBA: 'ABHAZYA'DA KİMSE GÜRCİSTAN'A GÜVENMİYOR

Abhazya Parlamentosu Başkanı Nugzar Aşuba, Abhazya'da, Gürcistan'a güven olmadığını söyledi. Abhazya Parlamento Başkanı Aşuba, "Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin ne sözüne, ne de imzalayacağı belgeye güven olmaz.
10-09-2008 - kez okundu

ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin de Gürcistan'a güven olmayacağını çok önceden anlamaları gerekirdi" dedi. "Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili hani Abhazya ve Güney Osetya'ya karşı güç kullanmayacaktı? Bu konuda, yani güç kullanmayacağına dair defalarca söz vermesine rağmen Güney Osetya'ya ne yaptığını hepimiz gördük" diyen Aşuba, bu olanlardan sonra hiç kimsenin Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin sözüne veya imzaladığı belgeye itibar etmeyeceğini belirtti. Nugzar Aşuba, "Ben, bizim büyük dostumuz olan Rusya ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Dimitri Medvedev 'e güveniyorum. Onun, söz verdiği gibi, Abhaz ve Osetleri yalnız bırakmayacağına inanıyorum" diyerek dünya kamuoyuna şu soruyu sordu: "Avrupa ülkelerinin temsilcileri bizimle yaptıkları görüşmelerde Gürcistan'ın bize saldırmayacağını söylüyorlardı. Ne oldu Engel olabildiler mi Gürcistan'ın Güney Osetya'ya saldırmasına?" Nugzar Aşuba Rusya Federasyonu'nun Abhazya'da Büyükelçilik açmasına çok sevindiğini, Abhazya'da yaşayanların % 80'nin Rusya Federasyonu vatandaşı olduğunu, Büyükelçilik sayesinde emeklilik ve pasaport gibi sorunların rahat bir şekilde çözüleceğini ifade etti. Aşuba ayrıca açılacak olan Rusya Federasyonu Büyükelçiliği'nde büyük sorunlara çözümler üretileceğini söyledi. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
nugzar aşuba kimse gürcistan güvenmiyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır