NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
4WORED1.MP3
10
13
35305319 - Adige Nise 15.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KANAKOV: 'ABHAZ KARDEŞLERİMİZİN ZAFER BAYRAMINI KUTLUYORUM'

Zaferin 15. yılı kutlamalarına katılmak amacıyla Abhazya'nın başkenti Sohum'a gelen Kabardey - Balkar Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Arsen Kanakov, "Her zaman Abhazya'nın yanında olacağız" dedi. Arsen Kanokov, "Kabardey - Balkar Cumhuriyeti olarak kardeş Abhazya halkının en zor günlerinde yardımına koştuk. Kardeş halk olarak başka türlü davranamazdık zaten. Abhazya ile işbirliğini ve ilişkilerimizi geliştirmek için biz bundan sonraki zamanda da elimizden geleni yapacağız" dedi.
02-10-2008 - kez okundu

1992 - 1993 Gürcü - Abhaz savaşında Kabardey - Balkar Cumhuriyeti'nden 1500 gönülü geldiğini belirten Kanakov, "Bunlardan 59'u Abhazya'nın özgürlüğü için hayatını verdi. 11 kişiye Abhazya kahramanı şeref madalyası verildi ve bunlardan 5'i de yine Abhazya için kendini feda edenlerdendi. Biz bugün Abhazların kardeş halkı olarak Abhazya Cumhuriyeti'nin bu önemli gününü, bayram sevincini paylaşmak için buradayız" dedi. Kabardey - Balkar Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Arsen Kanakov, Rusya Federasyonu'nun Kafkasya politikalarını desteklediklerini de söyledi. Kanakov, Rusya Federasyonu'nun Abhazya ve Güney Osetya Cumhuriyetleri'nin bağımsızlığını tanımasının bölgede barış ve istikrarın tek garantisi olduğunu belirtti. Arsen Kanakov, Kabardey - Balkar Cumhuriyeti olarak Rusya Federasyonu'nun Abhazya ve Güney Osetya ile işbirliği ve dostluk anlaşması imzalamasına tam destek verdiklerini de sözlerine ekledi.(KAFKASEVİ)

Etiketler:
kanakov kardeşlerimizin zafer bayramını kutluyorum

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır