NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
apsuva
12
4SIMD.MP3
1

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ADİGEY 17. KURULUŞ YILINI KUTLUYOR

Kuruluşunun 17. yıldönümünü kutluyan Adigey Cumhuriyeti'nin başkenti Maykop'ta değişik kültürel etkinlikler düzenleniyor. Ayrıca uluslararası 6. Adige Festivalinin bu güne denk gelmesinin de Adigey Cumhuriyeti'nin 17. kuruluş yılı kutlamalarına ayrı bir renk kattığı belirtiliyor. Etkinliklere İsrail Çerkesleri başta olmak üzere, Almanya, Amerika, Ürdün ve Türkiye'den Çerkes diasporasının temsilcileri de katılıyor.
06-10-2008 - kez okundu

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Macli Vahbi başkanlığında bir heyet Adigey Cumhuriyetindeki kutlamalara katılmak için başkent Maykop'a geldi. Söz konusu heyet, Adigey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aslan Thakuşinov tarafından kabul edildi. Kabulde bir konuşma yapan Adigey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aslan Thakuşinov Adigey Cumhuriyetindeki ekonomik ve sosyal yapıdan bahsederek, 2014 yılında yapılacak olan Soçi Uluslararası Kış Olimpiyatları'na yapılacak yatırımlardan yakınlığından dolayı Adigey'in de yararlanacağını söyledi. Aslan Tahkuşinov, İsrailde yaşayan Kfar - Kama ve Reyhaniye köylerinin İsrail ile dostluk içerisinde bulunmalarından büyük memnuniyet duyduklarını, bunun Adigey Cumhuriyeti ile İsrail arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacağını ifade etti. İsrail Dışişleri Bakan yardımcısı Macli Vahbi'de İsrail olarak Adigey Cumhuriyeti ile ilişkilerini geliştirmeye hazır olduklarını söyledi. Adigey Cumhuriyeti'nin 17. yıl kutlamaları ile uluslar arası 6. Adige Festivali kutlamaları 6 Ekim'de sona erecek. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
adigey 17 kuruluş yılını kutluyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır