NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
3
35WERE~1.MP3
apsuva
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
PUTİN, KADİROV'DAN DAHA ONURLU ÇIKTI: 'İSMİMİ TAŞIYAN CADDE İSTEMİYORUM'

Sözcüsü, Başbakan Vladimir Putin'in, adının sokaklara verilmesi ya da heykelinin dikilmesinden hoşlanmadığını söyledi. Dimitri Pemkov, Putin'in hiç bir yetkiliyi zorla bundan vazgeçirmeye girişmeyeceğini ama "yapılmasa daha iyi olur" diye düşündüğünü söyledi. Putin'in sözcüsünün açıklamalarından önce Putin'in adı Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de bir caddeye verilmişti.
08-10-2008 - kez okundu

Muhalifler, Putin'i, çevresinde bir "kişiye tapınma kültürü" yaratmakla suçluyorlar. Rusya'da çok popüler bir siyasetçi olan Putin, başbakan olmadan önce iki dönem devlet başkanlığı yapmıştı. Çeçenistan'a Putin Bulvarı Çeçenistan'ın Moskova yanlısı lideri Ramazan Kadirov, Grozni'nin en büyük caddesinin adının "Putin Bulvarı" olarak değiştirildiğini duyurmuştu. Putin, 1999 yılında Çeçenistan'da daha önce Rus ordusunu püskürten Çeçenlere karşı büyük bir askeri operasyon başlatmış ve yaşanan çatışmalarda onbinlerce kişi ölürken, Grozni'de hemen hemen tamamen yerle bir olmuştu. Kadirov, Putin Bulvarı'nın açılışını ilan ederken, Putin'i "Çeçen halkının kurtarıcısı, bizi soykırımdan kurtaran insan" diye tanımladı. Fakat Putin'in sözcüsü Peskov, eski Sovyet Cumhuriyetlerinden Belarus'da gazetecilerle konuşurken, Putin'in bu tür şeylerden hoşlanmadığını söyledi. Peskov, "Sadece caddelere adının verilmesi değil, ama yıllardır bir sürü heykeli dikiliyor, okul kitaplarına fotoğrafı konuyor.. Kendisi bu tür uygulamalara genel olarak karşı" diye konuştu. Kadirov: Putin için ölürüm Kadirov, Grozni'nin ana caddesine Putin'in isminin verilmesini öngören bir kararnameyi geçtiğimiz hafta imzalamıştı. Kadirov, son açıklamasında ise Grozni'nin ana caddesine Putin'in isminin verilmesinin doğru bir karar olduğunu kaydederek, kendisinin Çeçen bir Müslüman olarak Putin için ölmeye hazır olduğunu söyledi. Daha önce Putin'in isminin kent ve bölgelere verilmesi gündeme gelmiş, fakat sonra bu önerilere yeşil ışık yakılmamıştı. (BBC,CİHAN)

Etiketler:
putin kadirov daha onurlu çıktı taşıyan cadde istemiyorum

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır