NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
1
2
35WERE~1.MP3
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
K.Ç.C. ADİGE HASE: 'ADİGE CUMHURİYETLERİ BİRLEŞTİRİLSİN'

Karaçay - Çerkes Cumhuriyeti Çerkeslerinin toplumsal hareketi olan Adige Khase, Adigelerin yaşadığı cumhuriyetlerin birleştirilmesini istiyor. Bu amaçla Karaçay - Çerkes Cumhuriyeti "Adige Khase"si 2 Kasım'da başkent Çerkessk'te "Adige Halkı Cumhuriyeti" adında bir kongre düzenleyecek.
16-10-2008 - kez okundu

Karaçay - Çerkes Cumhuriyeti "Adige Hase"sinin bu maksatla 12 Ekim'de başkent Çerkessk'te Kabardey - Balkar Cumhuriyeti ve Adigey Cumhuriyeti Adige Haseleri ile Kongre hazırlıkları kapsamında bir iştişare toplantısı yaptığı belirtildi. Kavkaz Uzel muhabirine açıklamalarda bulunan Adigey Cumhuriyeti Adige Khase Başkanı Arambiy Hapay, 2 Kasım'da yapılacak kongre de Boris Ebzeev'in Karaçay - Çerkes 'e Cumhurbaşkanı olmasından sonra yaptığı atamalar ve özellikle de ulusal mutabakata ve geleneklere göre Başbakan'ın Çerkes olması gerekirken Moskova'dan Rum-Rus karması birisini Karaçay - Çerkes Cumhuriyeti'ne Başbakan olarak atanmasının ve Cumhuriyet'teki sosyo-politik gelişmelerin ele alınacağını söyledi. Adigey Cumhuriyeti "Adige Khase" Başkanı Arampi Hapay, Çerkessk'teki görüşmelerde global Adige sorunlarının yanında, Adigelerin yaşadığı cumhuriyetlerin birleştirilmesi için çalışmaların yapılacağını, 2 Kasım'daki kongreye Adigelerin yaşadığı tüm cumhuriyetlerden temsilcilerin katılacağını ifade etti. Arambiy Hapay oluşturulacak cumhuriyetin isminin ise "Adige Cumhuriyeti" olabileceğini belirtti. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
kçc adige hase cumhuriyetleri birleştirilsin

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır