NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Heku 01.MP3
4-5-6-7
12
10
1

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KABARDEY- BALKAR'DA PROVOKASYONLAR SÜRÜYOR

Kabardey Balkar Cumhuriyeti'nde son aylarda gerçekleştirilen provokatif saldırılara bir yenisi daha eklendi. Kabardey - Balkar Cumhuriyeti sivil toplum kuruluşlarından Balkar Yaşlılar Konseyi yönetisi Dalhat Baydaev evinin önünde kimliği belirsiz kişiler tarafından darp edildi.
16-10-2008 - kez okundu

Kavkaz Uzel muhabirinin bildirdiğine göre, Balkar Yaşlılar Konseyi Yöneticilerinden Dalhat Baydaev, dün saat 14:00 civarında Balkar Yaşlılar Konseyi ofisinden çıkarak geldiği evinin önünde kimliği belirsiz kişilerce dövüldü. Saldırıya uğrayan Dalhat Baydaev ambulansla kaldırıldığı Kabardey - Balkar Devlet Hastanesi'nde tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildi. Balkar Yaşlılar Konseyi Başkan Yardımcısı Ruslan Babaev, Kavkaz Uzel muhabirine yaptığı açıklamada, haydutların ve katillerin Balkar Yaşlılar Konseyi yöneticilerini hedef seçtiğini belirterek, olayı bir provakasyon olarak değerlendirdi. Bu olayların amacının Balkar Halkını radikalleştirerek etnik bir çatışmaya sürüklemek olduğunu belirtti. Kabardey- Balkar İnsan Hakları Derneği Başkanı Valeri Hatajukov'da tüm bu yaşananların provakasyon olduğunu, birilerinin Kabardey - Balkar Cumhuriyeti'ni karıştırmak için düğmeye bastığını, bundan dolayı hem Kabardeylerin, hemde Balkarların bu oyuna gelmemek için dikkatli olmaları gerektiğini saöyledi. Hatajukov kendilerinin bunun için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi. Hatırlanacağı üzere, daha öncede Balkar Yaşlılar Konseyi Yöneticilerinden Oyus Gurtuev dövülerek darp edilmişti. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
kabardey- balkar provokasyonlar sürüyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır