NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35WERE~1.MP3
13
8
35305319 - Adige Heku 01.MP3
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
İNGUŞETYA'DA ASKERİ KONVOY VURULDU, 50 RUS ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

İnguşetya Cumhuriyeti'nde Sunca kasabası yakınlarında bir askeri konvoyu pusuy adüşüren direnişçiler, en az 50 Rus askerini öldürdü. Haber tarafsız haber ajansı Regnum tarafından, Rus güvenlik servisi FSB'ye dayandırılarak doğrulandı. Ajans, kaynakların rakam telaffuz etmediğini ama ciddi sayıda askerin öldüğünü söylediklerini duyurdu.
19-10-2008 - kez okundu

Bağımsız haber ajansı Kavkazski Uzel de haberi doğrulayarak, en az 50 Rus askerinin öldürüldüğünü, ölen askerlerin büyük kısmının Rus İçişleri Bakanlığı'na bağlı özel OMON birliklerine mensup olduğunu kaydetti. Yerel muhalif web sitesinin haberine göre ise içişleri bakanlığından bir kaynak Sunca bölgesinde yaklaşık 50 askerin öldürüldüğünü söyledi. Aynı kaynağa göre, zırhlı personel taşıyıcılar içindeki askerlere en az iki saldırı düzenlendi. Saldırıda, zırhlı personel taşıyıcılar ve kamyonlar da imha edildi. Sahibi geçtiğimiz günlerde devlet başkanı Murat Zyazikov tarafından öldürülen, yerel muhalif site ingushetia.org'un haberine göre ise Rus askerlerine üç ayrı saldırı düzenlendi. İlk saldırının Galashki köyü yakınlarında, ikincisi ise Surkhakhi ve Alkhasty köyleri arasındaki yolda gerçekleşti. Üçüncü saldırı ise saldırıya uğrayan Rus askerlere takviye olarak gitmekte olan bir askeri konvoya gerçekleştirildi. İnguşetya Savcısı Yuri Turigin ise ölü sayısı vermediği açıklamasında, saldırıyı Çeçenya ve İnguşetya'dan 20 savaşçının düzenlediğini duyurdu. Rus silahlı kuvvetleri de, İnguşetya'da konvoylarına yapılan bu saldırılar sonrasında geniş çaplı bir 'karşı terör operasyonu' başlattı. Rusya'da devlet kontrolündeki haber ajansları iki Rus askerin öldüğünü söylerken, İnguş güvenlik kaynakları saldırılarda en az 40 Rus askerinin öldüğünü belirtiyorlar. Bir yerel güvenlik kaynağı, "Askerler direnemediler bile. Çünkü araçlarına omuzlardan ateşlenen roketlerle saldırı düzenlendi. Üç zırhlı personel taşıyıcı ve iki kamyon tahrip oldu, otomotik silahların ateşine maruz kaldılar. Konvoydaki askerlerden sadece biri sağ kurtuldu" dedi. (Dünya Bülteni)

Etiketler:
inguşetya askeri konvoy vuruldu 50 rus askeri öldürüldü

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır