NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
10
4WORED1.MP3
1
9

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZYADA EV FİYATLARI % 1500 ARTTI

Rusya'nın Abhazya'nın bağımsızlığını tanımasıyla, Rusya vatandaşları bu ülkedeki konutlara hücüm etmeye başladı. Fiyatlardaki artışa rağmen, binlerce Rus Abhazya'dan ev alıyor. Bunun Abhazya'nın bağımsızlığının verdiği güvenden kaynaklandığı düşünülüyor. Abhazya'da savaş öncesi evler ne kadardı, şimdi ne kadar?
20-10-2008 - kez okundu

omsomolskaya Pravda'nın haberine göre, Suhumi'de çatışmalardan önce 2,5 milyon rubleye (yaklaşık 95 bin dolar) müstakil ev bulunurken, bugün kimse 3,5 milyondan (yaklaşık 133 bin dolar) aşağısına ağız açmıyor. Örneğin, dört sene önce birkaç tane ev alan biri, bugün bu evleri yüzde bin 500'den fazla kârla satabiliyor. Soçi Olimpiyatları ve Gürcülerin Kodor Vadisi'nden sürüleceği şeklindeki haberler bu fahiş fiyat artışına etki eden sebeplerden bazıları olarak gösteriliyor.

Farklı verilere göre, Abhazya'da ev sahibi olan 50 bine yakın Rusya vatandaşı var. Rusya'nın bağımsızlığı tanımasının ardından bu sayı artmaya devam ediyor. Bunda da en büyük etkenin, "Bağımsız Abhazya'da yarın kimse mülkümü elimden alamaz" düşüncesi olduğu belirtiliyor.

1992'deki Abhaz-Gürcü çatışmasında evlerini terk eden Gürcülere ait "ganimet" evler, birinci ve ikinci el evlere göre daha ucuza satılıyor. Eskiden "sahibi bir gün geri döner" korkusuyla satın almaya çekinilen bu evlerin, bugün ortalama 1,5 milyon ruble fiyata alıcı bulduğu belirtiliyor.
turkrus.com

Etiketler:
abhazyada ev fiyatları % 1500 arttı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır