NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4-5-6-7
35305319 - Adige Nise 15.MP3
8
4WORED3.MP3
2

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
'RUSYA , ABHAZYA VE G. OSETYA'NIN DİĞER ÜLKELERCE DE TANINMASINI İSTEMİYO

Rusya Federasyonu'nun Abhazya ve Güney Osetya Cumhuriyetleri'nin diğer ülkelercede tanınmasını istemediği iddia ediliyor. Bu konuda Regnum haber ajansına açıklamalarda bulunan ünlü Sovyetelog Vladimir Zotov, Rusya Federasyonu'nun Abhazya ve Güney Osetya Cumhuriyetlerinin başka ülkeler tarafından tanınması için çalışmadığını, çünkü bunun Rusya'nın menfeatine olmadığını söyledi.
21-11-2008 - kez okundu

Vladimir Zotov, "Eğer Rusya Federasyonu dışında başka ülkeler bu iki Kafkas Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanımadıysalar, bu Kremlin diplomatlarının zayıflığından kaynaklanmıyor. Tam tersine, Kremlin diplomatlarının böyle bir hedefleri yok. Çünkü Rusya başından beri böyle bir hedef koymadı. Rusya Federasyonu, Abhazya ve Güney Osetya Cumhuriyetleri'nin tanınmasını isteseydi, Küba, Venezüella başta olmak üzere bir kısım Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine bu iki Kafkas Cumhuriyetinin bağımsızlığının tanınmasını sağlardı. Ancak Moskova bu yola hiçbir zaman başvurmadı. Rusya başından beri bu ülkelerin başka ülkelerce tanınmasını, yani tam bağımsız reel bir ülke olmalarını istemiyor. Bunu, Rusya Federasyonu'nun, Nikaragua'nın bu ülkelerin bağımsızlığını tanımasındaki reaksiyonu da gösterdi. Gördüğünüz gibi Nikaragua hiçbir adım atmadı" dedi.
Vladimir Zotov, Sohum ve Tshinval'in, şu anda hiçbir zaman olmadığı kadar Moskova'nın kontrolünde olduğunu belirtti.
Zotov , Moskova yönetiminin, Abhazya ve Güney Osetya Cumhuriyetlerinin geleceğinin ne olacağı, Rusya Federasyonuna katılıp katılmayacakları, göstermelik bağımsız ülkeler olarak kalıp kalmaycaklarının cevabını, bu ülkelerin liderlerini, özellikle de elitlerini kontrol altına alarak vermeye çalıştığını söyledi. "Moskova özellikle de Abhazya ve Güney Osetya Cumhuriyetlerinin politik liderlerinin, elitlerinin batı ile ilişki geliştirmelerinden çok ciddi bir şekilde endişe ediyor. Böyle bir durumun Moskova'nın hiç arzulamadığı bir noktaya gideceğini çok iyi bildiği için, Rusya bu cumhuriyetlerin politikacıları başta olmak üzere tüm elitlerini kontrol altına alıyor" diyen Zotov, bu sebeple Rusya Federasyonu'nun bu ülkeleri tamamen kontrolünde tutma stratejisi üzerine politika yaptığını söyledi. Zotov Abhazya ve G. Osetya'nın bağımsızlıklarının göstermelik olarak kalacağını iddia etti. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
abhazya ve g osetya diğer ülkelerce de tanınmasını istemiyo

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır