NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
8
10
12
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZYA KAHRAMANI SOSNALİEV YARIN DEFNEDİLİYOR

Geçirdiği bir rahatsızlık sonrası Moskova'da önceki gün hayatını kaybeden "Abhazya Kahramanı" ünvanına sahip Abhazya Cumhuriyeti Savunma eski Bakanı Sultan Sosnaliev, yarın düzenlenecek büyük bir törenle Nalçik'te toprağa verilecek. Abhazya'dan ve Kafkasya'nın diğer bölgelerinden geleceklerle geniş bir katılımın olması beklenen cenaze merasimi ile ilgili hazırlıkların sürdüğü bildirildi.
24-11-2008 - kez okundu

Sosnaliev'in Ölümü Abhazya'yı Yasa Boğdu 1992 - 1993 yıllarında yaşanan Gürcü - Abhaz savaşını kazandıran komutan olarak tanınan "Abhazya Kahramanı" ünvanına sahip Abhazya eski Savunma Bakanı Sultan Sosnaliev'in ölüm haberi Abhazya'da büyük bir üzüntü ile karşılandı. Kavkaz Uzel muhabirine açıklamalarda bulunan Abhazya Hükümeti Basın Müşaviri Yardımcısı Alhas Çolokua, Sultan Sosnaliev'in ölümünün Abhazya Cumhuriyeti'nde büyük üzüntü meydana getirdiğini söyledi. Alhas Çolokua, Abhazya Kahramanı ve eski savunma bakanı Sultan Sosnaliev'in Abhazya Cumhuriyetinde tüm kesimler tarafından çok sevildiğini ifade etti. Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, Abhazya Parlamento Başkanı Nugzar Aşuba, Abhazya Devlet Başkanı Yardımcısı Raul Hacimba ve Abhazya Başbakanı Aleksandr Ankvab Sultan Sosnaliev'in ölümü üzerine birer taziye mesajı yayınladılar. Taziye mesajlarında Sulatan Sosnaliev'in ailesine başsağlığı dilenirken, "Abhazya Cumhuriyeti, Kabardeyler'in asil ve şerefli evladı Sulatan Sosnaliev'in Abhazya Cumhuriyeti'nin özgürlüğü ve bağımsızlığı için yaptıklarını hiçbir zaman unutmayacaktır. Abhazya tarihine ismi altın harflerle yazılmıştır. Ruhun şad olsun bizim Sultan Sosnaliev." denildi. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
abhazya kahramanı sosnaliev yarın defnediliyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır