NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
4SIMD.MP3
10
3
35305319 - Adige Nise 15.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ADİGE DRAM TİYASTROSU ANTALYA'DA DUYGULU ANLAR YAŞATTI

Kültür Bakanlığının ve Federasyonumuzun davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Adige Dram Tiyatrosu 01.12.2008 tarihinde Antalya Murat Paşa Belediyesi Kültür salonunda tiyatro severlerle buluştu.
10-12-2008 - kez okundu


Yoğun bir katılımın gözlendiği gecede açılış konuşmasını Antalya Kafkas Derneği başkanı sayın İbrahim KAPLAN yaptı. Adıge Dram tiyatrosunun tarihi hakkında izleyicilere bilgi veren konuşmasının ardından sahne alan grup, 1.5 saatlik oyunlarını ara vermeden sergilediler. Oyunlarını başarıyla sahnelenen oyunda dil bilen seyircilerin kahkahaları ve alkışları dikkat çekiciydi. Oyun bittiğinde izleyiciler ayakta alkışlayarak beğenilerini ifade ettiler.
Oyunun ardından, oyunculara dernek tarafından hazırlanan teşekkür plaketleri sırayla bütün oyunculara takdim edildi.Seyirciler sahnede oyuncularla tanışmak resim çektirmek için sıraya girdiler.
31.11.2008 tarihinde Antalya'ya gelen gurup, kalacakları Sinemis otele yerleştirildikten sonra Antalya Kafkas Derneğinin düzenlediği akşam yemeğine katıldılar .Tiyatro oyuncularla ve Adige Kültür Bakanı Adam ve 50 kişi birlikte yemek yedi.Yemekte İbrahim Kaplan Konukları takdim etti.Kültür Bakanı Adam gösterilen ilgiden çok etkilendiğini ifade eden bir konuşma yaptı.Konuşmasında Adige tiyatrosunun tarihçesini anlattı.Kendisinin de tiyatrodan bakanlığa geldiğini gururla ifade etti. 10 gün önce Moskova'da düzenlenen uluslar arası tiyatro şenliğinde en iyi kadın oyuncusunun Adige Dram Tiyatrosu sanatçısı olduğunu ifade etti.Adige Dram tiyatrosunun Adige Cumhuriyetinin tiyatrosu değil tüm Adigeleri temsil eden Adige kültürünün sesi olduğunu özellikle ifede etti.Duygulu anların yaşandığı yemekte akrabalar kavuştu,eski dostlar buluştu ve yeni dostluklar kuruldu.
Tiyatro gösterisinden sonra araçlarına binen oyuncuları Antalyalılar oluşturduğu konvoyla şehir dışına kadar takip ederek oradan yolcu ettiler.
Antalya Kafkas Deneği'ne,Sinemis Otel'e ,Salon için Murat Paşa Belediye Başkanı Sayın Süleyman Evcilmen'e ve Antalya tiyatro severlere teşekürler.........
Sancar ŞAHAN antalyakafder.org

Etiketler:
adige dram tiyastrosu antalya duygulu anlar yaşattı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır