NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
4SIMD.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4WORED1.MP3
apsuva

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KANAL-7'DEN KADİROV PROPAGANDASI ŞAŞIRTTI

Çeçenistan'ın özgürlük mücadelesine destek veren Kanal-7'de Rusya güdümlü Kadirov'u öven belgesel yayınlanması mülteciler arasında tepki ile karşılandı
14-12-2008 - 5 kez okundu

Çeçenistan'ın özgürlük mücadelesine yaptığı yayınlarla destek veren Kanal-7'de Rusya bağımlısı Ramazan Kadirov'u öven ve icraatlarını anlatan bir belgesel yayınlanması Türkiye'de yaşayan Çeçen mülteciler arasında tepki ile karşılandı.

Bugün (14 Aralık 2008) Saat 14:00'de yayınlanan belgeselde Rusya güdümlü Kadirov yönetimi övülürken, Kadirov'un Rusya devlet başkanı Putin ile birlikte açılışını yaptığını camii'den görüntüler yer aldı. Kadirov'un Çeçenistan'ın meşru yönetimi olarak tanıtıldığı belgeselde Rusya yönetimi de Çeçenistan konusunda haklı konumda tanıltıldı.

Moskova güdümlü Kadirov yönetimi Dünya insan hakları kuruluşları tarafından işlediği insan hakları ihlalleri sebepleriyle yoğun eleştiriler alırken, işgal altındaki Çeçenistan'ın Kanal 7 tarafından "mutlu bir ülke" olarak tanıtılması tepki topladı. Başkent Grozni (Caharkale) de Rusya'nın yaptırdığı Merkez camii'nin özelliklerinin de anlatıldığı programda Putin'in açılışa katıldığı görüntüler ve Kadirov'un meşru olarak tanıtılması Rusya'nın özgürlük taraftarlarına karşı "Devlet güdümlü din" siyasetine destek olarak yorumlandı.

Timeturk'e konuşan Türkiye'de ikamet eden Çeçen mülteciler bu tip programların Çeçenistan'da işlenen insanlık suçlarını örtmeye yaradığını ifade ettiler

Etiketler:
kanal-7 kadirov propagandası şaşırttı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır