NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35WERE~1.MP3
1
3
4WORED1.MP3
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
İMRAN ABDÜLAZİMOV İADE EDİLMİYOR!

İçişleri Bakanlığı'nın hakkındaki Rusya'ya iade kararı Atatürk Havaalanı'nda pasaportunu yırtınca yerine getirilemeyen Çeçen mülteci İmran Abdulazimov sınır dışı edilmeyecek.Abdülazimov Yabancılar Şubesi'nden evine yollandı.
02-01-2009 - kez okundu

26 Aralık'tan beri Kumkapı'daki Yabancılar Şubesi'nde tutulan Abdülazimov'un Türkiye'de kalmasına izin verildi. Çeçen mülteci bu akşam Yabancılar Şubesi'nden evine gönderildi. İçişleri Bakanlığı'nın Abdülazimov'un oturma iznini gerekçe göstermeden iptal edip öldürülme ve işkence görme ihtimali bulunan Rusya'ya gönderme girişimi kamuoyunun tepkisine yol açmıştı. Bugün bir televizyon kanalının Çeçen mültecinin Moskova'ya gönderileceğine dair verdiği ancak gerçeği yansıtmayan haber de bazı grupların Yabancılar Şubesi'nin önüne gidip tepki göstermelerine yol açtı.

28 Aralık'ta Taksim ve Beyazıt'ta düzenlenen gösterilerde Abdülazimov'un iade girişimi protesto edilmişti. 2002'de yaralı olarak Türkiye'ye gelip tedavisinin ardından Azerbaycan'a giden Abdulazimov, Mart 2008'de yeniden Türkiye'ye gelmiş, iki ay sonra da eşi ve dört çocuğunu getirmişti.

31 Ekim'de oturma izni iptal edilen ve 19 Kasım'da İstanbul'da ikamet ettiği evden alınıp Yabancılar Şubesi'ne götürülen Çeçen mülteci, 26 Aralık'ta Moskova'ya gönderilirken direnip evraklarını yırtmış ve yere yatırılıp kelepçe takılırkenki görüntüleri kameralara yansımıştı. Ailesinin havaalanında bu duruma karşı gösterdiği tepki de vicdanları yaralamıştı.

İstanbul / Ajans Kafkas

Etiketler:
imran abdülazimov iade edilmiyor!

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır