NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
1
12
3
9

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
RUS ORDUSU İLK KEZ EGE'DE

Ruslar, Atina'nın izniyle ilk kez Ege'de askeri tatbikata başladı. Rusların bu bölgede niçin tatbikat yapma ihtiyacı hissettiği anlaşılamadı..
04-01-2009 - kez okundu

Ruslar, Atina'nın izniyle ilk kez Ege'de askeri tatbikata başladı. Türkiye kıyılarına yakın yapılan tatbikatta Rus uçak gemisi Kuzneçov da yer alıyor..

Rus savaş gemisi ve uçakları askeri tatbikat için ilk kez Ege'nin güneydoğusuna geldi. Atina Haber Ajansı'nın, Yunan Genelkurmay Başkanlığı'na dayanarak verdiği bilgiye göre Güneydoğu Akdeniz'de seyreden Rusya'nın uçak gemisi Kuzneçov da tatbikatta yer alıyor. Kuzneçov liderliğindeki Rus savaş uçakları ve savaş gemileri 8 ve 10 Ocak günlerinde Marmaris karşısındaki Rodos Adası'nın güneydoğusunda (Rodos ile Kıbrıs arasındaki Atina FIR hattı içindeki bölge) ve 11 Ocak'ta da Girit Adası'nın güneyinden geçen keza Atina FIR hattı içinde çok yönlü tatbikatlar gerçekleştirecekler. Rus savaş uçak ve gemileri, Yunanistan'ın izniyle ilk kez NATO üyesi bir ülkenin bölgesinde askeri tatbikat yapıyor. Rusların bu bölgede niçin askeri tatbikat yapma ihtiyacı hissettiğine henüz resmi bir gerekçe gösterilmediği gibi; Yunanistan'ın da niçin Ege bölgesi gibi sivil havacılıktan sorumlu olduğu FIR hattı içinde NATO ülkesi olmayan bir ülkeye askeri tatbikat yapma izni verdiğine açıklık getirilmedi.

GEMİ ATIŞMALARI

Geçen ay Rodos Adası'nın güneydoğusunda bulunan Kaş karşısındaki Meis adası açıklarında Türkiye'nin hesabına petrol araştırmaları yapan Norveç bandıralı bir araştırma gemisi Yunan savaş gemileri tarafından önlenmişti. Daha sonraki günlerde ise Kıbrıs Rumları hesabına Kıbrıs ile Mısır arasında petrol araştırmaları yapan başka bir araştırma gemisi de bu kez Türk savaş gemileri tarafından önlenmişti.

(Sabah)

Etiketler:
rus ordusu ilk kez ege

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır