NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED1.MP3
35WERE~1.MP3
4SIMD.MP3
apsuva
35305319 - Adige Heku 01.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
BAGAPŞ: '2008 YILI ABHAZYA İÇİN TARİHİ BİR YIL OLDU'

Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, yayınladığı yeni yıl mesajında, 2008 yılının Abhazya için tarihi bir yıl olduğunu söyledi.
05-01-2009 - kez okundu

Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, 2008 yılında Abhazya'nın iki önemli hedefini gerçekleştirdiğini, bunlardan birincisinin Abhazya'nın toprak bütünlüğünün sağlanması, ikincisinin ise Abhazya'nın bağımsızlığının tanınması olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, Abhazya'nın bağımsızlığının tanınması ile Abhazların yıllar süren hayalinin de gerçek olduğunu belirtti.
Bagapş, Rusya Federasyonu ile ilişkileri geliştirdiklerini, bu bağlamda Rusya Federasyonu ile Abhazya arasında dostluk ve işbirliği anlaşması imzalandığını, bunun da Abhazya'ya ekonomik alanda büyük imkanlar sunduğunu belirtti. Ayrıca, Rusya sayesinde bölgede güvenlik ve istikrarın sağlandığını da ifade eden Bagapş, Rusya'nın Abhazya'nın müttefiki olduğunu, yardımlarından dolayı Rusya Federasyonu yöneticilerine teşekkür ettiğini söyledi.
Bagapş, 2008 yılı değerlendirmesinde dünyadaki finansal krize rağmen sosyal politikalara ağırlık verdiklerini belirterek, bu yıl ilk kez 1992-1993 Gürcü-Abhaz savaşında hayatını kaybeden Türkiyeli ve Ortadoğulu soydaşların ailerine emekli maaşı bağladıklarını açıkladı. Bagapş, bunu gerçekleştirmenin ilkesel anlamda Abhazya devleti için çok önemli olduğunu da ayrıca ifade etti.
2008'de Parlamento ile iyi bir işbirliği yaptıklarını belirten ve 55 yasanın kabulünü sağladıklarını ifade eden Bagapş, önümüzdeki dönemde Abhazya Anayasası'nda reformlara devam edeceklerini söyledi.
Mesajında Abhazya 'nın bağımsızlığı için hayatını feda edenleri de unutmayan Bagapş, bugün Abhazya'nın bağımsızlığının onların sayesinde gerçekleştiğini belirterek, "Onlar her zaman kalbimizde yaşayacak" dedi.
Sergey Bagapş, vatandaş ve soydaşlara hitaben "2009 yılına artık Bağımsız Abhazya devleti olarak giriyoruz. Bu bize gelişmemiz ve ilerlememiz için yeni fırsatlar sunuyor. Ben inanıyorum ki yeni hedefleri gerçekleştirmek için yeterli gücümüz var" dedi. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
bagapş yılı abhazya için tarihi bir yıl oldu

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır