NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
10
9
1
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
HOLLANDA ABHAZYA TÜRKELERİ BULUŞTU

Hollanda Abhazya Türkeleri buluştu Hollanda`nın değişik bölgelerinde oturan Abhazya Türkleri, geçtiğimiz günlerde, Rotterdam Türk Esnaflar Kulübü (STOR)`nde bir araya gelerek, hasret giderdiler.
16-02-2009 - kez okundu

ROTTERDAM - Hollanda`nın değişik bölgelerinde oturan Abhazya Türkleri, geçtiğimiz günlerde, Rotterdam Türk Esnaflar Kulübü(STOR)`nde bir araya gelerek, hasret giderdiler. Abhazya kültürünü ve dilini yaşatmak isteyen Hollanda Abhazya Türkleri, geleneklerini ve kültürlerini gelecek nesillere aktarmak ve bu kültürün Hollanda toplumuna da tanıtılmasını sağlamak maksadıyla ilk kez Rotterdam Türk Esnaflar Kulübü(STOR)`nde buluştular.

Bir grup Abhazya Türkünün girişimi ile düzenlenen kültürel etkinliğe Hollanda genelinden yüz Abhazya Türkü katıldı.
Hollanda Abhazyalılar Çalışma Grubu üyeleri Bahattin Özden, Yılmaz Bilgi, Özkan Tarcan ve Necdet Baba, kültürel gün ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptılar: Çok sayıda Abhazya Türkü, Türkiye`nin yanısıra birçok Avrupa ülkesinde de ikamet etmekledir. Değişik ülkelerde çeşitli kültürel etkinliler düzenlemekteyiz. Bizler gurbette de olsak gönüllerimiz daima orada atmaktadır. Bu bağlamda da Türkiye ve Abhazya`yı çok seviyoruz. Yıllar evvel Hollanda`da bir dernek kurmuş ve yaklaşık 10 yıl kadar aktif olarak faaliyetlerde bulunmuştuk. Daha sonra yaşanan imkansızlıklar yüzünden derneğimiz kapandı. Bizler bundan böyle bütün sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerimizi STOR çatısı altında sürdüreceğiz. Bu anlamda da düzenli olarak STOR kurumunda bir araya geleceğiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize kültürel değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi tanıtmak ve onlara dilimizi ve kültürümüzü de öğretmek istiyoruz. Önümüzdeki günlerde folklor kursumuz başlayacaktır. Bizim yöremize özgü olan Kafkas Halk Oyunlarını çocuklarımıza ve gençlerimize öğretmek istiyoruz. Bizler uzaklarda da olsak gönlümüz ve kalplerimiz Türkiye ve Abhazya için atmaktadır.

Hollanda Abhazyalılar`ı, Rotterdam`daki STOR kuruluşunda düzenli olarak ayda bir bir araya gelme kararı aldı. Mehmet Ali Topcu > > > http://www.postgazetesi.com/c/ho.asp?id=11261

Etiketler:
hollanda abhazya türkeleri buluştu

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır