NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4WORED1.MP3
12
11
35305319 - Adige Heku 01.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
SELİMİYE ABHAZ DERNEĞİN'DE ABHAZYA'NIN GÜNDEMİ TARTIŞILDI

Dünya Abhaz - Abazin Kongresi Genel Sekreteri, Abhaz Ulusal Forumu AYDGILARA'nın kurucularından, ilk meclis başkan yardımcısı, Abhazya Sosyal Demokrat Partisinin Genel Başkanı, Abhazya Milli Marşının Söz Yazarı ünlü Şair Gennadi Alamia ve Ayeşara Vakfı Başkanı, eski parlamanter Oktay Çkotua'nın katıldığı söyleşi, Selimiye'deki Abhaz Derneği'nde yapıldı.
20-02-2009 - 5 kez okundu

Türkiye'ye asıl geliş amaçlarının, Abhazya için büyük hizmet veren ilk Cumhurbaşkanı Vladislav Ardzınba'yı ölümsüz kılacak geniş kapsamlı bir dokümanter eserin ön çalışmasını yapmak olduğunu belirten Gennadi Alamia, eserin Türkiye'de basım şartlarını araştırdıklarını söyledi. Dört günden bu yana görüşmelerde bulunduklarını belirten Alamia, yaklaşık 2 hafta daha bu çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Abhazya'nın Rusya ve Nikaragua tarafından resmen tanınmasından sonra gerek Abhazya'da ve diasporada yaşayan Abhazların sorumluluklarının arttığını söyleyen Alamia, "Gevşeyip rehavete kapılmak değil, aksine her zamankinden daha çok çalışmak zorundayız. Bu ülke hepimizin anavatanı. Dolayısıyla onu hep birlikte yüceltebiliriz. Böylelikle, bağımsızlığımızı tanıyan ülkelere de davamızda ne kadar haklı olduğumuzu göstermiş oluruz" dedi.
Abhazya'nın mevcut şartlar altında her geçen gün geleceğe daha güvenle bakmaya başladığını dile getiren Alamia, bu noktada gençlere önemli görevler düştüğünü vurgulayarak, "Onları sadece savaş zamanında yararlanılacak dinamik varlıklar olarak görmemeliyiz. Onların, asıl barış zamanındaki potansiyelleri ve yeteneklerinden faydalanarak ülkenin geleceğini inşa edeceklerini unutmamalıyız" dedi.
Genady Alamia'nın konuşmacı olduğu, Oktay Çkotua'nın çevirmenlik yaptığı ve zaman zaman değerlendirmeleriyle katkıda bulunduğu söyleşi, daha sonra soru-cevap şeklinde devam etti.
Haber: Alhas Abat

Etiketler:
selimiye abhaz derneğin abhazya gündemi tartışıldı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır