NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
35305319 - Adige Heku 01.MP3
2
4SIMD.MP3
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
FSB'NİN DİASPORADAKİ ÇEÇEN KOMUTANLAR İÇİN KURULAN ÖLÜM TİMİ:

İsmail ŞAHİN Rusya'nın emriyle '8'inci Birlik' adında ölüm timi kurduğu, suikastçıların Avrupa'da Çeçen avladığı öne sürüldü...
08-03-2009 - kez okundu

SON 6 ay içinde İstanbul'da 3 Çeçen liderin öldürülmesinin ardındaki sır perdesini aralayabilecek bir gelişme Norveç'te yaşandı. NRK televizyonuna konuşan itirafçı Çeçen Ruslan (Aslan) Halidov, Norveç'e ayrılıkçı Çeçen komutan Magomed Oçerhacı'yı öldürmek için gönderildiğini ancak elini kana bulamak istemediği için suikasttan vazgeçtiğini anlattı:

FSB'nin emriyle kuruldu

"Rus gizli istihbarat servis FSB, Kadirov'dan Çeçen diasporasındaki ayrılıkçı komutanları ortadan kaldırması için bir tim kurması emrini verdi. Kadirov da Şali'de '8'inci birlik' adında bir tim kurdu. Bu birliğe Çeçen savaşında görev alan, 'sabıkası olmayan' gençler seçildi. Bunlara suikast eğitimi verildi. Daha sonra bu timin mensupları diasporada bulunan Çeçen komutanları öldürmek için görevlendirildi. Timin kimi öldüreceğine Kadirov kendisi karar veriyor."

Kadınlara tecavüz ettiler

"Şu anda ölüm timi Avrupa'nın her yerinde. Turlayev bizzat kendisi gelerek hedefleri gösteriyor. Avusturya'da öldürülen Umar İsrailov'a suikast girişiminden haberimiz vardı. Kadirov'un sadece kendisine ait bir hapishanesi var ve direnişçilerin yakınlarına burada korkunç işkenceler yapıyor. Khosi-Yurt köyünde bulunan hapishaneye bizzat gittim. Kadınlara tecavüz ediyorlar."

Almanya alarma geçti

İtiraflar üzerine, Dagbladet gazetesi Norveç istihbaratının Halidov'un ne amaçla ülkede bulunduğunu bildiğini ve takipte olduğunu yorumunu yaptı. Bu arada Alman Focus dergisi, ülkede yaşayan Çeçen liderlere yönelik operasyon istihbaratının Alman gizli servisini harekete geçirdiğini yazdı. (VATAN)

Etiketler:
fsb diasporadaki çeçen komutanlar için kurulan ölüm timi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır