NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
13
35WERE~1.MP3
11
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
LONDRA BELEDİYE BASKANİ BORİS JOHNSON:

Ali Kemal'in torunu Londra Belediye Başkanı Kurtuluş Savaşı'na karşı çıkan ve 1922 yılında Ankara'ya yargılanmaya götürülürken linç edilen gazeteci Ali Kemal'in torunu Muhafazakar Partili Boris Johnson, Türk seçmeninin desteğiyle Londra Belediye Başkanı seçildi.
22-03-2009 - kez okundu

Tam adıyla Alexander Boris de Pfeffel Johnson, Osman Ali'nin oğlu, eski Muhafazakar Parti milletvekili Stanley Johnson'un 4 çocuğundan biri olarak 1964 yılında New York'ta doğdu. Aile Johnson'un doğumundan kısa bir süre sonra İngiltere'ye döndü. Çocukluğunda duyma engelli olan Johnson, geçirdiği birkaç operasyonun ardından duyma yetisini geri kazandı.

Eaton, Oxford gibi üst düzey okullarda okuyan Johnson, gazeteciliğe merak sardı. Stajyer muhabir olarak girdiği The Times'tan, hile yapmaya kalkınca kovuldu. Spectator dergisine giren Johnson, 1999'da dergiye editör oldu. Siyasete atılan Johnson, Muhafazakar Parti'den milletvekili seçildi. 2005'te gölge eğitim bakanı olunca, dergi editörlüğünden ayrıldı.

Büyükannem Çerkez, amcam Fenerli

BBC'nin ünlülerin soyağacını araştırdığı "Kim olduğunuzu sanıyorsunuz" adlı belgeseline konuşan Johnson, Çerkez kanı taşıdığını iddia etmişti. Ali Kemal'in babasının, Çerkez bir halayıkla evlendiği bilgisine ulaştığı söyleyen Johnson, "Bu gerçek Türkiye'deki büyük dedemin ismini lekelemez. Çünkü o bir köle sahibi değildi. Bir köleyle evlenmişti. Azatlık parasını ödemiş ve onu özgürlüğüne kavuşturmuştu" dediyse de, kanıt gösteremediği için, BBC bu bölümü yayından çıkarmıştı
http://www.haberset.com/default.asp?page=haber&id=46765

Etiketler:
londra belediye baskani boris johnson

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır