NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
9
4WORED3.MP3
12
2

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
SAMSUN BKD ARTIK KENDİ BİNASINDA

Samsun Birleşik Kafkasya Derneği, Cumartesi günü gerçekleştirilen görkemli açılışla yeni binasına taşındı.
05-07-2004 - kez okundu

Samsun Birleşik Kafkasya Derneği, Cumartesi günü gerçekleştirilen görkemli açılışla yeni binasına taşındı.
Bahçesi olan 100 metrekarelik bir apartman dairesini satın alarak sürdüreceği faaliyetler için fiziki alt yapı ihtiyacını önemli ölçüde çözüme kavuşturan Samsun BKD'nin açılış törenine kalabalık bir hemşehri grubunun yanısıra, bölgenin pek çok tanınmış siması da iştirak etti.
Giriş kapısını Türk ve Kafkas Halkları Konfederasyonu bayraklarının süslediği bina önünde kısa bir konuşma yapan Dernek Başkanı Nurettin Güner, hoşgeldiniz diyerek, bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan misafirlerine teşekkür etti.
Güner'in konuşmasının ardından bir sunum yapan BKD Yönetim Kurulu Üyesi R. Kemal Certel, derneklerinin, kurulduğu 1995 yılından buyana kalıcı hizmetler vermeyi kendine şiar edindiğini, bugün bu hizmetlerini bir adım daha ileri götürmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Certel konuşmasında şunları söyledi:
"Samsun da Kafkas derneği ilk olarak 1966 yılında kurulmuştur. Bazı farklılaşmalarla bugüne kadar gelen derneğimiz bir ilki gerçekleştirerek kendi mülküne kavuşmuştur. Bugün bunun haklı gururunu yaşıyoruz.
Bu binanın alınması yeni bir başlangıçtır. Daha iyiye, güzele ulaşmak için çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Yapacağımız bütün çalışmalarda halkımızın maddi ve manevi desteğini esirgemeyeceğini biliyoruz....
Bizler Kafkasya'nın bağımsızlığından ve birliğinden yanayız. Bugün, dün olduğu gibi Kafkasya'da yapılan insanlık dışı katliamlara, soykırımlara ve sürgünlere şiddetle karşı çıkıyor ve kınıyoruz. İnsanlık aleminden, Rusya federasyonunu uyarmalarını ve Çeçenistan'da süren haksız savaşın durdurulması için gerekli demokratik çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz.
Bağımsız ve Birleşik Kafkasya'da buluşmak üzere hepinizi saygıyla selamlıyoruz."
Samsun BKD'nin açılış programına, Samsun Milletvekilleri Ahmet Yeni, Mehmet Kurt, Mustafa Demir ile Samsun Büyükşehir Bld. Bşk. Yusuf Ziya Yılmaz, Gazi Bld. Bşk.Süleyman Kaldırım, İlkadım Bld. Bşk. Erdoğan Tok, Atakum Bld. Bşk.Adem Bektaş, Çarşamba Bld. Bşk. Hüseyin Dündar, Asarcık Bld. Bşk.İbrahim Yüce, Çınarlık Bld. Bşk. Nihat Soğuk, Dikbıyık Bld. Bşk. Davut Sancar, Çarşamba Kafkas Kültür Derneği Bşk. Ahmet Çeviker bizzat katılırken; CHP Genel Bşk. Deniz Baykal,Ak Parti Genel Bşk. Yrd. Amasya Mv. Akif Gülle, Yozgat Mv. M.Yaşar Öztürk ve Danışmanı Alim Sarıaslan, Samsun Mv.Musa Uzunkaya, Samsun Mv. Mustafa Çakır, Bursa Mv. Şerif Birinç, Muş Mv.Sebahattin Yıldız, Ağrı Mv.M. Melik Özmen telgrafla kutlamada bulunarak katıldılar.
Açılış programı, dernek içinde oluşturulan sohbet ortamı ve verilen ikramlarla ilerleyen vakitlerde sona erdi.

Etiketler:
samsun bkd artık kendi binasında

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır