NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
4SIMD.MP3
apsuva
12
35305319 - Adige Nise 15.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ÇEÇENİSTAN'DA AĞIR FATURA

Kremlin, Çeçenistan'da büyük bölümü sivil on binlerce kişinin hayatına mal olan, yüz binlerce kişinin evlerini terk etmesine yol açan ve Kafkasya'da domino etkisi yaratmasından korkulan 10 yıllık savaşa resmen noktayı koymaya hazırlanıyor.
30-03-2009 - kez okundu

Rusya Devlet Başkanı Dmitriy Medvedev, Federal Güvenlik Servisi (FSB) ve Ulusal Antiterör Komitesi Başkanı Aleksandr Bortnikov'a "Anti-terör Operasyonu" olarak adlandırılan Çeçenistan'daki savaş hali durumunun kaldırılmasını değerlendirme talimatı verdi.
Durumun normale dönmeye başladığını belirten Medvedev, "Yeni iş olanakları yaratmak ve bölgeyi yatırımlar açısından çekici bir yer haline getirmek zorundayız. Ancak, terörle savaşı da ihmal etmemeliyiz" dedi. Ulusal Antiterör Komitesi'nin bu hafta yapacağı toplantıda Çeçenistan'daki savaş halinin kaldırılıp kaldırılmayacağı yönünde nihai bir karar alması bekleniyor. 1999'da Moskova'da apartmanlara düzenlenen terör eylemlerinden Çeçenleri sorumlu tutan Rusya, ağustos ayında Çeçenistan'a askerlerini göndermişti. Son savaşta iki tarafın kayıplarının sivil ölümleriyle birlikte 50 bine, 1994-1996 yılları arasındaki ilk savaşta ise 100 bine ulaştığı sanılıyor.


Yurtdışında Çeçen avı!
Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde önceki gün Çeçen asıllı Süleyman Madov'un öldürülmesiyle son beş ay içinde yurtdışında suikasta kurban giden Çeçenlerin sayısı beşe yükseldi. Dubai polisi yetkilileri, 36 yaşındaki Madov'un cinayetten önce uzun süre izlendiğini belirlediklerini açıkladı. Daha önce kısa aralıklarla İstanbul'da üç, Viyana'da ise bir Çeçen öldürülmüş, sürgünde yaşayan Çeçenler cinayetlerin Kadirov'un talimatıyla işlendiğini iddia etmişti.


CENK BAŞLAMIŞ Moskova

Etiketler:
çeçenistan ağır fatura

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır