NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
12
4-5-6-7
9
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
İDDİANAMEDEN: 'MÜTERCİMLER'E ÇERKEZLERLE TÜRKLERİN ARASINI AÇMA MİSYONUNU

2.Ergenekon İddianamesi'nde tutuksuz sanık Erol Mütercimler hakkında yapılan bir konuşma dikkat çekiyor. 28.12.2007 tarihinde soyismi belirtilmeyen Nejat. ile Gazeteci Güler Kömürcü'nün, Erol Mütercimler'in ajan olduğu konusunda konuştuğu görülüyor.
01-04-2009 - kez okundu

İddianamedeki bu bölümler şu şekilde yer alıyor: "Nejat'ın 'Şimdi size bir evrak yolladım. CFR'nin 4 Aralık tarihli. Bir politika teklifi kağıdı önemli bir kağıt. Bugünkü bana özellikle sonunu okursanız Butto'nun ne için öldürüldüğünü anlayabilirsiniz" dediği ve Pakistan'ın enerji yolu üzerinde olması, Jeopolitik konumu ve Nükleer bombalarından dolayı Amerika' nın hedefinde olduğu, Amerika' nın nükleer bombaları Müşerref ile kontrol edemediği ve bu yüzden Müşerref'in gitmesini istediği, onun gitmesini sağlamak için de iç karışıklıklar çıkartılacağını anlattığı, ilerleyen konuşmada, Nejat'ın 'Bakın şimdi Türkiye de Karadeniz de Kafkasya'dan gelenler Balkanlardan gelen şu etnik gruplar var. Boşnaklar, Çerkezler... Bakın Erol Mütercimler bir program yaptı Çerkezlerle ilgili' dediği, Güler Kömürcü'nün de Erol Mütercimler'in 111 denilen Özgür Mason locasında olduğunu anlattığı, Nejat'ın 'Şimdi bakın Erol Mütercimler ajan' dediği, Erol Mütercimler'in ulusalcı geçinmesine rağmen, yazdığı kitapların kafa karıştırmak için yazdığını anlatarak, 'Bakın şimdi Çerkezlerle Türklerin arasını açma misyonunu vermişler ona. Çok kötü yani çok ajan var şu an. Erol Mütercimler'i deşifre etmek lazım' dediği, Güler Kömürcü'nün de 'Aynı görüşteyim efendim' dediği..." (CİHAN)

Etiketler:
iddianameden çerkezlerle türklerin arasını açma misyonunu

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır