NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
4SIMD.MP3
9
1
8

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
SAMSUN BKD: ANMA VE YAS PROGRAMI BU GECE YARISI BAŞLIYOR

KAFKAS SOYKIRIMI VE SÜRGÜNÜ'NÜN 145. YILDÖNÜMÜ ANMA VE YAS PROGRAMI 1. Program dernek merkezinde 21 Mayıs 2009 günü saat 00.00'da başlayacak ve saat 24.00'de sona erecektir. 2. Etkinliğe dernek merkezinde 24 saat boyunca katılacak olan gönüllüler, bu saatler içinde yemek yemeyecek ve uyumayacaklardır. 3. Etkinlik boyunca Kafkas Soykırımı ve Sürgünü ve bağımsızlık mücadelesi tarihi anlatan sinevizyon gösterileri izlenecektir. 4. Yine etkinlik boyunca Kafkas Soykırımı ve Sürgünü'nü anlatan resim ve fotoğraf sergisi sunulacaktır. 5. Akşam 20.30'da Kafkas Soykırımı ve Sürgünü'nde hayatını kaybeden tüm soydaşlarımız için Kelime-i Tevhid okutulacaktır.
20-05-2009 - kez okundu

NOT:

1. Etkinliğe dernek merkezinde 24 saat boyunca katılacak olan gönüllülerden mesai zorunluluğu olan işçi, memur, v.b. meslek sınıfları ve öğrenci üye ve hemşehrilerimiz sevk, izin ve rapor gibi imkanları kullanarak 21 Mayıs gününü boşaltacaklardır.

2. Dernek merkezimizdeki etkinliğe 24 saat boyunca katılamayacak olan üye ve hemşehrilerimizde bulundukları sosyal ortam içinde günün anlam ve önemini yaşatmalı ve hissettirmelidirler.

Örneğin;

a. 21 Mayıs günü tüm eğlenceli sosyal etkinlikler kaldırılmalıdır. (Evlerde TV veya benzeri medya araçlarında eğlenceli programlar seyredilmemeli veya TV ve benzeri medya araçları gün boyunca kapatılmalıdır.)

b. Derneğimizden de temin edilebilecek günün anlam ve önemini içeren yaka kartı ve kokart benzeri semboller gün boyunca ev, işyeri vb. ortamlarda özellikle takılmalıdır.

c. Yine derneğimizden de temin edilebilecek Kafkas Soykırımı ve Sürgünü'nü tanıtıcı ve hatırlatıcı afiş ve bildiriler, üye ve hemşehrilerimizin işyerleri başta olmak üzere, konuya moral destek vereceğini umduğumuz tüm işyerlerine asılmaları teşvik edilmelidir.

d. Her türlü iletişim organları kullanılarak yerel, ulusal ve uluslararası basın organları başta olmak üzere uluslararası tüm iletişim kanallarına camiamız tarafından yapılan tüm etkinlikler yansıtılmalıdır. Dünya kamuoyunun dikkati 21 Mayıs gününe çekilmelidir.

e. Kafkas Soykırımı ve Sürgünü'nün günümüzdeki sorumlusu Rusya Federasyonu'nun tüm iletişim kanallarına (başta konsolosluklar v.b. resmi organlar olmak üzere) protesto mesajları gönderilmeli ve çeşitli merkezlerdeki Rus konsolosluklarının önündeki demokratik protesto etkinlikleri tüm maddi ve manevi imkanlarla desteklenmelidir.

Etiketler:
samsun bkd anma ve yas programı bu gece yarısı başlıyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır