NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
apsuva
11
8
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ÇERKES ETHEM'İ OYUNCU SİNAN ALBAYRAK CANLANDIRACAK

İstanbul - Yapımcı Murat Arslaner, Çerkes Ethem'in hayatından bir kesiti dizi film olarak çekeceklerini, çekimlerin ağustos ayında başlayacağını söyledi. Murat Aslaner, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Çerkes Ethem'in yeğeni Güner Kuban'la uzun süre bu konu üzerinde çalıştıklarını ifade ederek, Film yapımcıları olarak tarihi yargılamak veya birilerini aklamak peşinde değiliz. Böyle bir misyonumuz da yok, amacımız da. Sadece Çerkes Ethem'in hayatından bir kesiti ele alacağız ve onu işleyeceğiz. Yorumu ve yargıyı seyirciye bırakıyoruz" dedi.
23-05-2009 - kez okundu

Dizi için altyapı çalışmalarını tamamladıklarını, bazı işlerin de tamamlanmasından sonra çekimlere ağustos ayında başlayacaklarını kaydeden Arslaner, şöyle konuştu:
"Bu dizide yakın tarihin en tartışmalı isimlerinden birinin hayatını ele alacağız. Onun yaptıkları ve bunlar karşısında karşılaştıkları ve ailesinin bu olaylardan nasıl etkilendiği üzerinde duracağız. Amacımız kimseyi kahraman ilan etmek veya aklamak değil. Sadece Çerkes Ethem'in hayatından bir kesiti değerlendireceğiz. Özellikle Çerkes Ethem'in yeğeni Güner Hanım'ın annesinin yaşadıkları konu ediliyor."
Arslaner, dizide Çerkes Ethem'i oyuncu Sinan Albayrak'ın canlandıracağını, diğer oyuncuların ise henüz belirlenmediğini söyledi. Çerkes Ethem'in yeğeni Güner Kuban da amcasının hayatından bir kesitin dizi film olarak ekrana gelecek olmasından büyük mutluluk ve onur duyacağını belirterek, Bandırma'nın Emreköyü'nde başlayan hayatı, savaşlardan kalan 17 yara ve Ürdün'de bir nehir kıyısında kalp kriziyle sona eren Çerkes Ethem'in mücadelesi devam ediyor" dedi.
Kurtuluş Savaşı'nda bütün varlığıyla mücadele etmiş bir aile olduklarını kaydeden Kuban, şöyle konuştu: "Babam Reşit Bey ve amcam Ethem Bey ağabeyleriyle birlikte 5 kardeşti. Bunların ikisi 1. Dünya Savaşı'nda şehit olmuştur. Babam Reşit Bey, amcalarım Tevfik ve Ethem beyler Kuvayımilliyenin kurucularından ve en büyük kumandanlarındandır. Vatanları için canlarını bile feda etmeye hazır böyle bir aile nasıl hain ilan edilir? Türk halkı amcama yapıştırılmaya çalışılan hainlik yaftasını benimsememiş ve ona 'ulusal kahraman' payesini layık görmüştür. Bu dizi, İstiklal Savaşı'nın drama belgeseli değil, annem Seher Hanım'ın İstiklal Savaşı'ndan önce, savaş süresinde ve sonrasında yuvasını ve çocuklarını ayakta tutma çabasının öyküsüdür." AA

Etiketler:
çerkes ethem oyuncu sinan albayrak canlandıracak

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır