NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
35WERE~1.MP3
apsuva
35305319 - Adige Nise 15.MP3
9

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
BAGAPŞ: 'RUSYA ABHAZYA'YA POLİTİK ETKİ YAPMA HAKKINA SAHİPTİR'

Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş Abhazya muhalefetinin, kendisinin yaptığı açıklamalar ve Rusya ile yaptığı anlaşmalara yönelik eleştirilerini Rusya Federasyonu'nun önde gelen gazetelerinden "Kommersant" gazetesine değerlendirdi. Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, Rusya'nın, Abhazya Cumhuriyeti'nin tek stratejik partneri olarak Abhazya üzerinde politik etki yapma hakkına sahip olduğunu söyledi.
26-05-2009 - kez okundu

Sergey Bagapş, "Bizim tek stratejik partnerimiz Rusya. Bizim muhaliflerimiz, eğer Rusya'nın dışında başka stratejik partner varsa göstersinler. Onlar istiyorlar ki Rusya bizim güvenliğimizi sağlasın, bize para versin, yollarımızı yapsın ama bizim yönetimimize karışmasın, Abhazya'yı Rusyasız bir şekilde biz yönetelim. Böyle bir şey olmaz. Rusya Bağımsızlığını tanıyacak, güvenliğini sağlayacak, tüm dünyanın tepkisini üzerine çekecek, sonra da burayı biz tek başımıza yönetelim diyeceksiniz, bu olmaz" dedi. Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, Rusya'nın güneyde istikrardan yana olduğunu, bunun Soçi olimpiyatlarının güvenliği için gerekli olduğunu belirterek, "Rusya aynı zamanda Güney Osetya'da Rusya Federasyonu vatandaşlarının öldürülmemesini de istiyor" dedi. Bagapş, Rusya'nın Abhazya'nın liman ve demiryollarını rehabilite ederek çalıştıracağını, bunu da Soçi olimpiyatlarında kullanacağını söyledi. Bagapş, önümüzdeki günlerde Abhazya Güvenlik Kurulu'nda Rusya Federasyonu vatandaşlarının mülk sahibi olmalarını izin verme konusunu ele alacaklarını belirterek, "Bunu mutlaka yapmamız gerekiyor. Bu Abhazya için çok elzem" dedi. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
bagapş 'rusya abhazya politik etki yapma hakkına sahiptir

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır