NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
11
4SIMD.MP3
10
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
TAYYİP ERDOĞAN'I ÇERKESLER KORUYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, yakın dostu Ürdün Kralı Abdullah gibi Çerkes kökenli korumalar koruyor. Ankara ve İstanbul'daki 90 korumanın yarısı Çerkes
13-07-2004 - 5 kez okundu

Nebahat Koç'un haberi: Bayrampaşa'da katıldığı bir etkinlikte attan düşmesi üzerine değiştirilen İstanbul'daki 18'er kişilik 2 koruma ekibinin başında da Çerkes kökenli başkomiserler bulunuyor. Belediye başkanlığından bu yana Erdoğan'ın yakın korumalığını yapan Çerkes kökenli polis memuru Kemalettin Kurt'un korumaların belirlenmesinde etkin olduğu biliniyor. Erdoğan'ın Emine Erdoğan'ın korumaları arasında çıkan ve İstanbul'daki ekip başı hariç 6 korumanın dağıtılmasına neden olan kavganın ardından göreve getirilen 7 korumadan dördü de Çerkes kökenli.

ATTAN DÜŞÜNCE DEĞİŞTİRİLDİ

Başbakan'ın Erdoğan'ın Ankara ve İstanbul'da bulunan koruma ekipleri 18 kişiden oluşuyor. Ankara'da 3 grupta 54, İstanbul'da da 2 grupta 36 koruması bulunan Başbakan Erdoğan'ın programına göre bu sayı değişebiliyor. Başbakan'ın geçtiğimiz yıl katıldığı bir etkinlikte attan düşmesi üzerine İstanbul'daki korumaları değiştirildi. Yenilenen iki ekibin başına da Çerkes kökenli başkomiserler getirildi. Ekiplerden birine Başkomiser Uğur Alan, diğerine ise Başkomiser Ahmet Toprak verildi. Ekiplere seçilen polis memurlarının yarıya yakını da Çerkes kökenlilerden oluştu. Korumaların belirlenmesinde Erdoğan'ın belediye başkanlığından bu yana yakın korumalığını yapan Çerkes kökenli polis memuru Keramettin Kurt'un etkin olduğu ileri sürülüyor. Erdoğan'ın Ankara'daki 54 korumasının yarısı da Çerkes kökenli. Emine Erdoğan'ın korumalarının büyük çoğunluğu da aynı şekilde Çerkes kökenli. 7 kişilik koruma ekibi, kısa bir süre önce yaşanan tartışma nedeniyle amir dışında değiştirmişti. Emine Erdoğan'ın yakın korumalığına Çerkes kökenli Ayşegül ve Neslihan isimli polis memurları getirildi. 7'si İstanbul'da toplam 22 koruması bulunan Bayan Erdoğan'ın Ankara'daki 2 kadın koruması da Çerkes kökenli.

KRAL'I DA KORUYORLAR

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan'ın ziyaret ettiği Ürdün'ün Kralı Abdullah'ı da Çerkesler koruyor. Ürdün'de kralın sarayı 100 yılı aşkın bir süredir, savaşçılıkları ve korkusuzluklarıyla ünlü Çerkeslere emanet.

Etiketler:
tayyip erdoğan çerkesler koruyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır