NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Heku 01.MP3
12
4-5-6-7
8
1

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
DEŞİFRE'DE ÇEÇEN SUİKASTLERİ SORGULANIYOR!

Deşifre suikaste kurban giden Çeçen komutanların Türkiye'de yaşayan aileleriyle görüştü.Ortaya yürek parçalayan dramlar çıktı. Peki gerçekten de bu seri cinayetlerde Rus gizli servisinin parmağı var mıydı? Çeçen cinayetlerinin altında yatan gerçekler neler? Başka hangi ülkelerde, kaç Çeçen direnişçi öldürüldü? Seri cinayetleri incelemek üzere Avrupa'dan gelen heyet, hedefteki Çeçenlerle ilgili nasıl bir çalışma yaptı? Çeçen dosyası tüm yönleriyle DEŞİFRE'de... Deşifre 11 Haziran Perşembe akşamı saat 23.20'de ATV'de !
11-06-2009 - kez okundu

Şeyh Şamil ile başlayan Çeçenler'in özgürlük mücadelesi, giderek zayıflasa da hala devam ediyor. Şu anda Çeçenistan'da Rusya yanlısı bir yönetim var, Rusya bu nedenle Çeçen savaşını resmen bitirdi. Ama Çeçenler'in dramı bitmedi. Dünyanın gözü önünde Çeçen direnişçiler tek tek öldürülüyor. Dubai'den sonra İstanbul'da da üç Çeçen komutan profesyonel suikatlerle ortadan kaldırıldı.

İlk Çeçen cinayeti 2008 Eylül ayında Başakşehir'de işlendi. Ruslara karşı savaşan Albay Gazhi Edilsultanov boş bir arazide başından vurularak öldürülmüş halde bulundu. Aralık ayında ise Ümraniye'de Çeçen komutanlardan İslam Canibekov, eşi ve çocuklarının gözleri önünde öldürüldü. Son Çeçen cinayeti ise İstanbul Zeytinburnu'nda yaşandı. Çeçen komutalardan Ali Osaev gece yarısı evine girdiği sırada, bir araçtan açılan ateş sonucu yaşamını yitirdi. Olay yeri inceleme ekipleri Ali Osaev'in cesedinin yanında üç boş kovan bulurken, mermilerin kalaşnikof marka bir silaha ait olduğu ve üç cinayetin de aynı silahla işlendiği ortaya çıktı. Öldürülen Çeçenlerin, Çeçen toplumu içerisinde sözü dinlenen ve Çeçen direnişinde yer alan insanlar olması, ayrıca Çeçenistan'daki mevcut yönetime de muhalif olması, seri cinayetlerin Rus gizli servisi tarafından işlendiği iddialarını gündeme getirdi.

Deşifre suikaste kurban giden Çeçen komutanların Türkiye'de yaşayan aileleriyle görüştü.Ortaya yürek parçalayan dramlar çıktı.

Peki gerçekten de bu seri cinayetlerde Rus gizli servisinin parmağı var mıydı? Çeçen cinayetlerinin altında yatan gerçekler neler? Başka hangi ülkelerde, kaç Çeçen direnişçi öldürüldü? Seri cinayetleri incelemek üzere Avrupa'dan gelen heyet, hedefteki Çeçenlerle ilgili nasıl bir çalışma yaptı? Çeçen dosyası tüm yönleriyle DEŞİFRE'de...

Etiketler:
deşifre çeçen suikastleri sorgulanıyor!

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır