NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4WORED1.MP3
2
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
HANDE SUBAŞI ŞİMDİ DE KAFKAS KIZI OLDU!

'Elveda Rumeli'de Rumeli kızı Vahide'yi, 'Güneşi Gördüm'de Kürt kızı Zehra'yı, 'Kuşdili'nde Karadenizli Fidan'ı oynayan Hande Subaşı, çekimlerine yeni başlanan 'Kafkas'ta ise Kafkas kızı rolüyle çıkacak izleyici karşısına.Çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacak olan 'Gelecekte Bir Gün' adlı sinema filminde ise ilk kez bir şehirli kızı oynayacak olan Subaşı, "Köylü kızı rollerini avantaj olarak görüyorum. Şehirli rolleri zaten rahatlıkla oynayabilirim. Buna tipim de uygun. Önemli olan, yöresel rolleri oynamak." diyor.
23-06-2009 - 5 kez okunduBu tür rollerde zorlanmadığını da söyleyen Subaşı, 'Kafkas'ta oynamayı nasıl kabul ettiğini ise şöyle açıklıyor:

"Tarihirolleri, daha doğrusu dönem işlerini seviyorum. Biraz da bu yönü çekti dizinin. Tabii bir de dönemsel oluşu... Burada da Kafkas kızını oynuyorum. Yöre yöre, diyar diyar geziyorum. Baktığınızda hepsi kasabalı kız rolü gibi görünüyor. Ama hepsi bambaşka etnik dokularda. Hoşuma gidiyor."

Yapımcılığını Sinan Çetin'in üstlendiği dizi, yeni dönemde TRT 1'de ekrana gelecek. Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin ve Sönmez Atasoy'un da rol aldığı dizide, Kafkasya'daki Karaçay Türklerinin Bolşevik Devrimi sonrasında yaşadıkları anlatılıyor. 'Kafkas'ın çekimlerine Karaçay Türklerinin tarihini anlatan kitapları okuyarak hazırlanan Subaşı, kısa sürede kaynaştıkları teknik ekibi ve uyumu ise anlata anlata bitiremiyor.

Etiketler:
hande subaşı şimdi de kafkas kızı oldu!

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır