NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
1
35305319 - Adige Nise 15.MP3
35WERE~1.MP3
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
GELENEKSEL GÜNEY MARMARA KAFKAS ŞÖLENİ,

Geleneksel Güney Marmara Kafkas Şöleni, Bursa Mustafa Kemalpaşa ilçesine bağlı Kafkasyalı Çerkezlerin yaşadığı Karaorman köyünde yapıldı. 10 Bin davetlinin katıldığı Kafkas Şöleni'nde köy muhtarı Erol Özel, günün mana ve önemini belirten konuşma yaptı. Bursa Mustafa Kemalpaşa Kafkas Derneği Başkanı Ramazan Beysi, 21 Mayıs 1864′e Kafkasya'dan sürgün olarak yola çıkan Çerkezlerin öyküsünü anlatırken davetliler duygusal anlar yaşadı. Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Cihan Candemir'de yaptığı konuşmada Geleneksel Güney Marmara Kafkas Şölenlerinin her yıl süreceğini gelenek ve görenekleri genç kuşaklara tanıtmak istediklerini belirtti.
30-06-2009 - 5 kez okundu

Kafkas Şöleni'ne sponsor olarak katılan Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel'de davetlilerden büyük alkış topladı. Şölene; CHP Balıkesir İl Başkanı İrfan Barış, CHP Bandırma İlçe Başkanı Ömer Lütfü Kayalar ve Bursa, Çanakkale, Biga, Balıkesir, Düzce'den kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
20090628A2806038_03 (Small)Kafkas Şöleni'nde ilk olarak sahneye Bursa Kafkas Derneği Halk Dansları Topluluğu çıktı. Daha sonra Bursa Mustafa Kemalpaşa Kara Orman köyü Kafkas ekibi Çeçen Leperuj oyununu sergiledi. Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği Halk Dansları ekibi Apsini Apsuwa oyununu, Balıkesir Kafkas Derneği Halk Dansları Topluluğu Şhabraz Çeçen oyununu, Çanakkale Biga Kuzey Kafkas Halk Dansları Topluluğu Çeçen oyununu, Bandırma Kuzey Kafkas Kültür Derneği Halk Dansları Topluluğu Koşara Tleperisa oyununu, Yalova Çerkez
Birliği Halk Dansları ekibi Kafe Çeçen Apsuwa oyununu oynadılar
İlkhabergazetesi

Etiketler:
geleneksel güney marmara kafkas şöleni

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır