NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
4SIMD.MP3
2
35WERE~1.MP3
apsuva

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
PUTİN ABHAZYA NIN KORUYUCU MELEĞİ

Gürcistan ve İngiltere, bugün ilk kez Abhazya'yı ziyaret ederek 500 milyon dolarlık askeri yatırım sözü veren Rusya Başbakanı Vladimir Putin'i sert bir dille eleştirdi. Putin, Abhazya'da Putin, Abhazya'da kahraman olarak karşılandı. Gürcistan, bağımsızlık ilanını kabul etmediği Abhazya'ya yapılan ziyareti "provokasyon ve bölgeyi istikrarsızlaştırma çabası" diye niteledi. Güney Osetya ile Abhazya yüzünden iki ülke bundan tam bir yıl önce çatışmıştı. İngiltere de Başbakan Putin'in, Rus askeri üslerini ve Abhaz-Gürcistan sınırını güçlendirmek için yarım milyar dolar harcama kararını kınadı. İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada bu harcamanın yalnızca bölgedeki gerginliği tırmandırmaya hizmet edeceği ve soruna görüşmeler yoluyla çözüm bulmaya çalışan uluslararası toplumun çabalarına ters düştüğü belirtildi.
12-08-2009 - kez okundu

'Koruyucu melek'

Abhazya'nın başkenti Suhumi'deki muhabirimiz Richard Galpin, Putin'in burada bir kahraman gibi karşılandığını söylüyor.

Muhabirimize göre son 17 yıldır bölgeyi ziyaret eden en üst düzey yetkili olan Putin'i karşılayan kalabalık onu "koruyucu meleğimiz" diye niteledi ve geçen yılki müdahalesinden dolayı teşekkür etti.

Rusya, Gürcistan'ın yıllardır fiilen bağımsız olarak yaşayan ayrılıkçı bölgelerinde kontrolü yeniden ele geçirmeye çalışması üzerine harekete geçmiş ve beş gün içinde Gürcü askerleri bu bölgelerden atmıştı.

Rusya daha sonra bu bölgelerin bağımsızlığını tanıdı.

Zaten son yıllarda Abhazya nüfusunun büyük bölümüne Rus vatandaşlığı verilmişti.

Putin'in bugünkü açıklaması da, Gürcistan'ın kuzeybatısında kalan küçük bir bölge olan Abhazya'yı koruma ve finanse etme kararlığını koruduğunu gösteriyor.

Rusya'nın Abhazya ve diğer ayrılıkçı bölge Güney Osetya'daki askerivarlığını güçlendirmesi, Gürcistan tarafından egemenliğinin ihlali olarak görülüyor.

Etiketler:
putin abhazya nın koruyucu meleği

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23