NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Heku 01.MP3
11
1
10
apsuva

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
ABD' DEN GEÇ GELEN ÖNEMLİ İTİRAF!

"Eğer Washington ve Moskova arasında sıkı işbirliği olsaydı, Gürcistan Savaşı yaşanmazdı"ABD Savunma Bakan Danışmanı Alexsandr Vershbow, geçen yıl yaşanan Gürcistan Savaşı'ndan Washington ve Moskova'nın büyük ders çıkarması gerektiğini söyledi.
14-08-2009 - 5 kez okundu

Rus İnterfaks ajansına konuşan ABD'li yetkili, "Eğer bizim aramızda sıkı işbirliği olsaydı, olaylar farklı gelişebilirdi. Dolayısıyla savaş çıkmayabilirdi. Amerika, Gürcistan'ın eski sorunlarını savaş yoluyla çözmemesi için elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştı. Şimdi bizim olup bitenlerden ders çıkarmamız lazım, dolayısıyla askeri çerçevede daha yapıcı ilişkiler kurmalıyız. Zira o sıralarda ilişkimiz istenilen düzeyde değildi. Rusya ve Amerika arasında askeri ve siyasi üst düzey yetkililerin iyi ilişki kurması, bir çok sorunun çözümünü kolaylaştırı." dedi.

"ABD GÜRCİSTAN'A SİLAH VERMİYOR"

ABD Savunma Bakanlığı üst düzey yetkilisi, ülkesinin Gürcistan'a silah sevkiyatı yapmadığını da savundu. Vershbow, "Maalesef halen Rusya'nın bizim Gürcistan'a silah göndermeye devam ettiğimize ilişkin iddialarını duyuyoruz. Bu doğru değil. Ağustos savaşından bu yana Gürcistan'a ağır silah göndermiyoruz. ABD Savunma Bakanlığı'nın bütçesinde Gürcistan'a askeri yardım için 100 milyon dolar ayrılmıştı, bu da insani ihtiyaçlar içindi. Beş yıl önce Gürcistan'a yaptığımız askeri yardım 200 milyon dolardan fazla idi. Ama bu ülkeye hiçbir askeri uçak, füze kalkanı sistemi ve başka ağır silahlar göndermedik. Amacımız Gürcistan'da profesyonel ordu kurulmasına yardımcı olmak idi." diye konuştu.

Vershbow, Rusya'nın Kırgızistan'da askeri üs kurma çabalarına da karşı olmadıklarını belirtti.

CİHAN

Etiketler:
abd den geç gelen önemli itiraf!

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır