NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
10
35WERE~1.MP3
11
9

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
MEDVEDEV'DEN KAFKASYA'DA YENİ AÇILIM

Bölge liderleri ve din adamları ile birlikte bir çalışma yapan Rusya lideri, Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, İnguşetya Cuhurbaşkanı Yunus-Bek Evkurov ve diğer liderlerle de ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Din adamlarından aşırılıklarla mücadele destek isteyen Medvedev, aşırılıkçı hareketlerin 'İslamcı' olarak nitelenmesinin doğru olmadığını söyledi. Bölgede çalışmalarda bulunan din adamlarına her türlü destek sağlama sözü veren Medvedev, "Bölgede İslami liderlerin desteği olmadan Kafkas sorununun üstesinden gelmemiz mümkün değil. Bu açıdan, Rusya hükümetinin tam desteğini her zaman yanınızda hissedebilirsiniz." dedi
28-08-2009 - 5 kez okundu

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov'un öz eleştiri değerlendirmesine katıldığını belirten Rusya lideri, "Burada hiç kimse masum değil. Herkes hata yapabilir. Gerçeklerle yüzleşmek zorundayız. Normal halkın isteklerine modern karşılıklar bulmalıyız." çağrısı yaptı.

DOĞRU İSLAMİYET'İ ANLATACAK TELEVİZYON KURULSUN

İslam'ın temel prensiplerinin televizyon kanalları ve internet aracılığı ile anlatılması gerektiğini ifade eden Medvedev, "Şimdi dijital yayına geçildi. Geniş imkanlar sağlıyor. Ülkemizde İslamiyeti, gelenekleri anlatacak bir televizyon kanalı kurulması gerektiğini düşünmeliyiz." önerisinde bulundu.

Aşırılıklarla ilgili İslamcı tamlamasının kullanılmasının doğru olmadığını kaydeden Medvedev şu tespitlerde bulundu: "Bu tür insanlar için sadece 'haydut' demeliyiz. Buna herhangi bir dini referans koymak doğru değil. Bunlar kendilerini samimi Müslümanlar olarak tanımlasa da bu böyledir. Bunlar Müslüman olamaz. Sadece 'haydut' olabilir." dedi.

Medvedev, Kremlin çatısı altında, bölge liderleri ve din adamları ile birlikte sorunun çözümü için çalışmaları sürdüreceklerini vurguladı

Etiketler:
medvedev kafkasya yeni açılım

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır