NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
4WORED3.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
10
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
NALÇİK HEYETİNDEN BAŞKAN ÖZHASEKİ'YE ZİYARET

Kabartay-Balkar Cumhuriyeti'nin başkenti Nalçik'ten gelen heyet, Kayseri Büyükşehir belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret etti.
06-10-2009 - kez okundu

PASUMA Festivali'ne katılmak ve bir takım iş anlaşmaları imzalamak amacıyla Kayseri'ye gelen Nalçik Vali Yardımcısı Hızır Tubaev, Prohladni Belediye Başkanı Yulya Parhomenko ve beraberinde bulunlardan oluşan Nalçik heyetini makamında kabul eden Başkan Özhaseki, Nalçik ile kardeş şehir ilişkisinden öte tarihsel bağlar bulunduğunu kaydetti. Vali Yardımcısı Hızır Tubaev, Kayseri ile kardeş şehir olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ve festivale katılmaları için kendilerine iletilen davetiyeye çok sevindiklerini belirterek, "Kayseri bizim için çok önemli. Başkan Mehmet Bey'i tüm Nalçik halkı olarak çok seviyoruz. Kayseri'ye olan sevgimizi ifade etmek adına Nalçik'te oluşturmuş olduğumuz bir alana da Kayseri Meydanı adını vereceğiz" dedi.

Kabartay-Balkar Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Arsen Kanakov'un da ziyarete katılmayı çok istemiş olmasına rağmen daha önce belirlenmiş olan bir programı nedeniyle gelemediğini ve kendisinin özel selamını getirdiğini kaydeden Tubaev, "16 yıl önce Nalçik'te imzalanan kardeş şehir protokolünün Kayseri'de de imzalanması için protokol hazırladık. Nalçik'te bir Kayseri temsilciliği açılmasını istiyoruz. Bugün Kayserili pek çok işadamı Nalçik'te yatırım yaptılar ve çalışmaları devam ediyor. Düzenlenen uçak seferleri ile 1,5 saatte gidilebilen Nalçik ve Kayseri birbirine artık daha yakın" şeklinde konuştu.

Prohladni Belediye Başkanı Yulya Parhomenko da, Kayseri'de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını kaydederek, "Uçaktan iner inmez festival alanına geldik ve gördüğümüz manzara karşısında dillerini anlayamasak da ne kadar mutlu olduklarını gördük. Başkan Mehmet Bey'in yüzüne baktığımızda onun Kayseri'yi ve halkını ne kadar çok sevdiğini gördük. Bizde kendisini çok seviyoruz. Kayseri'nin ortaya koyduğu çalışma şekli ve gerçekleştirmiş olduğu yatırımlardan alacağımız ve öğreneceğimiz çok şey var. Bunları kendi belediyemizde de uygulamak istiyoruz" dedi.

Başkan Özhaseki ise, Nalçik heyetini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "16 yıl önce başlayan kardeş şehir ilişkisi karşılıklı ziyaretler ve iyi niyet dileklerinden öte gidememiş. İlişkilerimiz yeni yeni meyvelerini vermeye başladı ve devamı da gelecek. Kardeş şehir ilişkisinden önce tarih bizleri komşu yapmış. Oradan buraya gelen hemşehrilerimizin ataları hala oradalar, böyle bir bağımız var. Nalçik ile kardeş şehir olmaktan mutluyuz, ancak asıl iş şimdi başlıyor. Oradan gelmek isteyen olursa biz her türlü yardımı kendilerine yaparız. İnanıyorum ki buradan gidecek iş adamlarımıza da onlar ev sahipliği yapacak. Sanayi ve ticari ilişkilerin gelişmesine bağlı olarak devamlı gidilip gelinmesiyle sınırlar ortadan kalkacak ve gerçek bir kardeşlik ilişkisi başlayacak. Sayın Tubaev'in bahsettiği bir protokol var imzalarız, ama öncesinde bizim verdiğimiz söz ve teminat var, o bizim için daha önemli" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Nalçik heyeti beraberinde getirdikleri hediyeleri Başkan Özhaseki'ye takdim etti.

Nalçik heyeti, daha sonra Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Kilci'yi de makamında ziyaret ederek, bir süre görüştüler.

http://www.haberfx.net/nalcik-heyetinden-baskan-ozhasekiye-ziyaret-haberi-91821/

Etiketler:
nalçik heyetinden başkan özhaseki ziyaret

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır