NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35WERE~1.MP3
8
4WORED1.MP3
4SIMD.MP3
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KANŞOBİ AJAHOV GÖREVİNE BAŞLADI

3-4 Ekim tarihlerinde Maykop'ta yapılan 8. Uluslararası Çerkes Birliği kongresinde sürpriz bir şekilde Başkanlığa seçilen Kanşobi Ajahov yeni görevine başladı. Kafkasevi, diaspora çevrelerinde fazla tanınmayan Kanşobi Ajahov'un özgeçmişiyle ilgili küçük bir araştırma yaptı:
12-10-2009 - kez okundu

Kanşobi Ajahov 57 yaşında olup Kabardey-Balkar Cumhuriyetinin önde gelen bankalarından "Bum-Bank"ın Yönetim Kurulu Başkanıdır. 1975 yılında Leningrad Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1975-1990 yılları arasında Kabardey-Balkar Cumhuriyetinde Başsavcılık içerisinde değişik illerde savcı olarak çalıştı.Bu arada 1992 yılında Kabardey-Balkar Devlet Üniversitesi Ekonomi Fakültesini de tamamladı. 1990-1991 yıllarında Kabardey-Balkar Yüksek Mahkeme Başkanına danışmanlık yaptı. 1992 yılında Kabardey-Balkar Devlet Başkanı Valeri Kokov'a danışman oldu. 1992-1997 yılları arasında Kabardey-Balkar Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. 1997- 2002 yılları arasında "Bum-Bank" Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yürüttü. 2002 den beri de "Bum-Bank" yönetim kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. UÇB Başkanlığına seçilen Kanşobi Ajahov bir kız ve bir erkek çocuk babası. UÇB'nde Kanşobi Ajahov'un başyardımcılığını Kaberdey Balkar Adige Xase'den Muhammed Hafitze; diğer yardımcılıklarını da Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti'nden Anatoli Tamazov, Adigey Cumhuriyeti'nden Muheddin Çurmit ve Türkiye'den Orhan Özmen yürütecek. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
kanşobi ajahov görevine başladı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır