NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
1
8
35305319 - Adige Heku 01.MP3
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
AVRUPADA CERKESLER GÜNÜ

AVRUPALI CERKESLER FEDERASYONU tarafindan 05-10-2009 Tarihinde düzenlenen "AVRUPADA CERKESLER GÜNÜ" etkinligine bu yılda Anavatandan,Türkiyeden, ABD den,ve Avrupanin cesitli ülkelerinden katilan panelistlerin yanında Avrupada yasayan Kuzey Kafkas kökenli vatandaşlar ile tanışmak,var olan ilişkileri geliştirebilmek,Kuzey kafkas kökenli Dost ve arkadaslarının yanında yer almak adına bu yil Almanya'nın NRW eyaletinde yasayan Italian ve Yunan toplulugu temsilcileride katılmış,Program süresince dile getirilen konular ve düşünceleri ilgiyle izlemiş, gelecektede Kuzey Kafkas kökenli dostlarının yanında yer almaktan memnun olacaklarını dile getiren topluluk temsilcilerinden sayın Georgios Karathanos Abhazyadan programa katılacağı belirtilen delegasyonun programa katılamamalarına üzüldüğünü belirterek Avrupalı Çerkesler federasyonu eş başkanı sayın Yaşar Aslankaya'dan Abhaz delegelerine sunulmak üzere getirmiş oldukları nacizane hediyeyi Abhaz heyeti adına almasını rica ederek söze baslayan Georgios ; Sayın Yaşar bey Biz NRW eyaletinde yaşayan Yunanistanlılar topluluğu olarak Bağımsız Abhazya cumhuriyetinin 16,ci yılını kutlar en iyi dileklerimizi sunarız. Lütfen Abhazya Devlet Başkanı Sayin Sergey Bagapş beye ve Dost abhaz halkına selamlarımızı iletiniz. Ayrıca bu vesile ile Abhazya da yaşamakta olan Yunan kökenli kardeşlerimizide selamlıyoruz. Yaşasın Bağımsız Abhazya, Yaşasın Halklarımızın dayanışması,Dostluğu sözleri ile hediyesini sunmuştur. Daha sonra söz alan Italian topluluğu temsilcilerinden Mighele, Mario de Luca. Sayın Yaşar Bey, bu güne değin çeşitli kültürel etkinlikte birlikte yer almış olduğumuz Kuzey Kafkas kökenli kardeşlerimiz,dostlarımızla bu günde burada sizlerle birlikte olmak,dostluk ve yardımlaşma ilişkilerimizi geliştirmek adına cok mutluyuz.Abhazyadan güne katılacak olarak duyurulan Kardeşleriniz Bağımsız Abhazya Cumhuriyeti delegelerinin güne katılamamalarına gerçekten üzüldük. Lütfen Abhazyanın bağımsızlığının 16,ci yılını kutladığımızı ve dost abhaz halkına selamlarımızı iletiniz diyerek beraberlerinde getirmis olduklari "biz italyalılar her zaman her yerde abhazyanın yanındayız" yazılı pankartını açmışlardır.
13-10-2009 - kez okundu

Güne Almanyanın düsseldorf kentinden katılan abhazların getirmiş oldukları pankart ve abhaz bayraklarını Değerli panelistlerimiz ve Her zaman her yerde Abhaz kardeşlerinin yanında yer alan , hiç bir yerde yanlız bırakmayan kardeşleri Nice özgür bin yıllara abhazyam sözleri ile açmış ,her zaman her yerde Abhaz kardeşlerinin ve haklı davalarının yanında olduklarını,olacaklarını belirterek,Nice özgür bin yıllara canlar ülkesi,nice özgür bin yıllara canlarımız sözleriyle sürdürmüşlerdir.

Etiketler:
avrupada cerkesler günü

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır