NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
4WORED1.MP3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
12
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ADIGEY EGEMENLİK DEKLERASYONU TARİHE KARIŞTI

Adıgey Parlamentosunun her iki kanadının da aldığı ortak kararla 28 Haziran 1991 yılında Adıgey Otonom Bölgesi zamanında kabul edilen "Adıgey Egemen Devlettir" deklarasyonu ortadan kaldırıldı.
21-07-2004 - kez okundu

Adıgey Parlamentosunun her iki kanadının da aldığı ortak kararla 28 Haziran 1991 yılında Adıgey Otonom Bölgesi zamanında kabul edilen "Adıgey Egemen Devlettir" deklarasyonu ortadan kaldırıldı.
Adıgey'in Federal yasalarının uygulanmasından sorumlu baş savcı yardımcısı Andry Fatin 28 Haziran 1991 deklarasyonunun hem Rusya Federasyonu hem de Adıgey anayasasına aykırı olduğunu ifade ederek iptal edildiğini söyledi.
Fatin, 1991'de kabul edilen deklarasyonun bağlı sosyalist Cumhuriyetler için geçerli olabilecek bir deklarasyon olduğunun, Adıgey gibi Rusya Federasyonuna bağlı federal cumhuriyetlere uymadığını söyledi.
Bugün Rusya Federasyonuna bağlı 22 cumhuriyet arasında Tataristan halen Federasyon anayasasına aykırı olmasına rağmen Egemen Devlet ifadesini anayasasından kaldırmadı.
Kuzey Kafkasya Cumhuriyetleri 1991 yılından bu yana uğradıkları hak kayıpları ile bugün Rostov'da bulunan Güney Rusya valiliğinin bir alt birimi haline dönüştüler. Bu durumda Kuzey Kafkasya cumhuriyetlerinin gelecekleri bir tehlike altında bulunuyor. KAFKASYA AYNEN ÇARLIK RUSYA'SI DÖNEMİNDEKİ GİBİ ROSTOV MERKEZLİ BİR YÖNETİME DOĞRU GİDİYOR!

Etiketler:
adıgey egemenlik deklerasyonu tarihe karıştı

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23