NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
4SIMD.MP3
10
35305319 - Adige Nise 15.MP3
apsuva

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ÇEÇENİSTAN'DA MUHAFAZAKAR DEFİLE

Çeçenistan Cumhuriyeti başkenti Grozni'de ilk Çeçen moda gecesi düzenlendi. Etkinliğie dünyaca ünlü tasarımcı Roberto Cavalli ve Rusya'nın ünlü modacısı Slava Zaytzev de katıldı.
30-10-2009 - kez okundu

Çeçen kadınları dünyanın en güzel kadınları olduğunu belirten Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov "Eğer Çeçen kadınlarını geleneklerine uygun olarak giydirirsek bu onların güzelliklerini artırır." diye konuştu.Çeçenistan'da yaşanan savaş ve zorlu yıllara rağmen, Çeçen kadınları için güzel giyinmek her zaman büyük önem taşıyor. Savaş yıllarının ardından bir nevi hayat şartlarının normale dönmesyile birlikte Çeçenlere has tarz ve moda anlayışı da geri dönmeye başladı.Cumhuriyet genelinde Avrupai tarz giysilerin satılmasına olumlu yaklaşmayan Kadirov, Çeçen modacıların hem Avrupayı hem İslam geleneğiyle bağdaşacak tasarımları ortaya çıkartmalarını istiyor.

Mağazalarında bir çok Avrupa modeli gelinliklerin sergilendiğini anlatan Gelinlik mağazası sahibi Zinaida Taisumova, ellerine bulunan elbiseler üzerine çalışarak İslam geleneklerine uygun hale getirdiklerini söyledi. 20 yıldan beri Çeçenistan'ın gelinlik piyasasında çalışan Taisumova, "Bizim kızlarımız çok modern. Avrupai tarz gelinlikler istiyorlar. Ancak bunun muhafazakar bir anlayışla tasarlanması gerekiyor. Bu iki durumu kaynaştırmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan
http://www.haberrus.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1095:Cecenistanda-muhafazakar-defile&catid=40:yasam&Itemid=72

Etiketler:
çeçenistan muhafazakar defile

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır