NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
1
8
4WORED3.MP3
2

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
TÜRK-RUS İŞ KONSEYİ ADIGEY'İ ZİYARET ETTİ

Türk-Rus İş Konseyinin Adıgey Cumhuriyetinin Başkenti Maykop'u ziyaret ettiği bildirildi.
21-07-2004 - kez okundu

Türk-Rus İş Konseyinin Adıgey Cumhuriyetinin Başkenti Maykop'u ziyaret ettiği bildirildi.
19 Temmuz tarihinde Maykop'a giden konsey üyeleri ilk olarak Maykop belediyesinde Belediye Başkanı Nikolay Pivovarov, Adıgey Ekonomi ve Ticari Gelişmeler Bakan Yardımcısı Petr Grigoryev ile bir görüşme yaptı. Görüşmeye Rusya Federasyonun Güney Bölgelerindeki Adıgey Başmüfettişi Çingiz İzmailov da katıldı.

Türk-Rus Konseyi Başkanı Turgut Gür, gerçekleştirmiş oldukları Adıgey ziyaretinin Türk-Rus ekonomik ilişkilerinin sağlamlaştırılması konusunda faydalı olmasını beklediklerini ifade etti. Türk-Rus İş Konseyi ziyaretinin ikinci gününde de Maykop Belediye Başkan Yardımcısı Yuri Aytlev'in beraberliğinde görüşmelerine devam etti.

Heyette bulunan Candemir Cihan Adıgey ziyaretinin tesadüfi bir ziyaret olmadığını, heyette bulunanlardan dördünün Adıge olduklarını ve bu ziyaretin onların inisiyatifi ile gerçekleştirildiğini söyledi. Candemir Cihan "Biz burada kendimiz yabancı hissetmiyoruz. Bizim açımızdan Adıgey'e ekonomik yatırımlar yapılması konusunda bir problem yok. Türkiye Rusya'ya 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptı, ancak bu rakamın küçük bir bölümü Adıgey'e yapıldı. Bizi buraya getiren Adıgey'e yapılan yatırımlar konusundaki endişelerimizdi. Ancak şimdiden sonra Adıgey'e daha fazla yatırım yapılmasını sağlamak için daha fazla çalışılması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

İş heyeti üyeleri Adıgey'de ticari merkezleri ziyaret ettiler, işadamları ile görüştüler ve yatırım projelerini incelediler. Türk-Rus İş Konseyi üyeleri görüşmelerinin ardından turizm, gıda endüstrisi, kereste sanayisi, enerji ve inşaat sektörlerinin yatırım için daha uygun olduğu kanaatine vardılar.

Adıgey ziyaretinin ardından heyet Karaçay-Çerkes'e gitti. Oradan da Kabardey-Balkar Cumhuriyetine geçileceği bildirildi.


Etiketler:
türk-rus konseyi adıgey ziyaret etti

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır

ETKİNLİK TAKVİMİ
Bu ay etkinlik bulunmamaktadır

ŞİİR

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_error() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php:51 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(196): require() #1 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51