NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
12
apsuva
4SIMD.MP3
3
2

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KADİROV'UN SUİKAST PLANI!

Türkiye'deki STK liderlerine suikast emri... Kadirov'dan Türkiye'deki STK liderlerine suikast emri. Çeçenistan'ın Rusya işbirlikçisi devlet başkanı Kadirov'un Türkiye'deki Çeçen Mücahitlerden sonra bu defa Çeçen davasına duyarlı kimi Sivil Toplum Kuruluşlarının liderleri için suikast emri verdiği iddia edildi.
11-11-2009 - 5 kez okundu

Bilindiği gibi başta Türkiye olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerindeki Çeçen muhaliflere Kadirov'un emri ile Rus ve Çeçen istihbarat elemanları tarafından suikastler düzenlenmiş ve bazı olayların failleri de yakalanmıştı. Çeçen cihadın önemli isimlerinden birçok komutan Türkiye'de suikaste kurban gitmişti. Çeçen Gazi Edilsultanov, İslam Canibekof ve Ali Osaev gibi isimler suikast silahları ile başlarından vurularak şehit edilmişlerdi.

Çeçen Sulim Yamadayev'de Dubai'de 28 Mart günü suikate uğramıştı. Suikastin ardından Kadirov'un arkadaşı ve Rusya'da parlamentonun alt kanadı Duma'da milletvekili olan Delimkanov için uluslar arası arama emri çıkartılmıştı.

MUSTAFA R. ÖZGÜR / İSTANBUL -

Kadirov'dan Türkiye'deki STK liderlerine suikast emri. Çeçenistan'ın Rusya işbirlikçisi devlet başkanı Kadirov'un Türkiye'deki Çeçen Mücahitlerden sonra bu defa Çeçen davasına duyarlı kimi Sivil Toplum Kuruluşlarının liderleri için suikast emri verdiği iddia edildi.
KADİROV İYİCE ZIVANADAN ÇIKTI, 6 TÜRK STK LİDERİ HEDEFTE
Bilindiği gibi başta Türkiye olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerindeki Çeçen muhaliflere Kadirov'un emri ile Rus ve Çeçen istihbarat elemanları tarafından suikastler düzenlenmiş ve bazı olayların failleri de yakalanmıştı. Kadirov'un şimdi de Türkiye'de Çeçen davasının gündemden düşmesini önleyen, Çeçenistan'da işlenen zulümlerin unutulmamasını sağlayan ve Çeçen Mücahitlerine kucak açan bazı sivil toplum örgütlerini hedefine aldığı iddia edildi. Bunun için 6 Sivil Toplum Örgütü liderinin isminin belirlendiği ve suikast düzenlenmek istendiği konuşuluyor.
BİRÇOK ÇEÇEN İSTANBUL'DA SUİKASTE KURBAN GİTMİŞTİ
Çeçen cihadın önemli isimlerinden birçok komutan Türkiye'de suikaste kurban gitmişti. Azerbaycan ve Gürcistan'a sığınan Çeçen komutanlar, Rusya'nın baskısı yüzünden Türkiye'ye gönderilmek zorunda kalmışlardı. Çeçen Gazi Edilsultanov, Başakşehir Göçmen Konutları civarında silahlı saldırıya uğramış, başına isabet eden iki kurşun yüzünden hayatını kaybetmişti. Ümraniye'de yaşayan İslam Canibekof da otomobilinden inerken açılan ateş sonucu olay yerinde can vermişti. Yine Çeçen komutanlardan Ali Osaev'de Zeytinburnu`nda vurulmuştu. Suikastlerin arkasında Rus Gizli Servisi FSB'nin ve Rus işbirlikçisi Kadirov'un adamlarının olduğu biliniyor.
DUBAİ VE VİYANA'DA DA SUİKASTLER OLMUŞTU
Diğer taraftan Dubai ve Viyana'da da bazı Çeçenler suikaste uğramışlardı. Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde görevli polis yetkilileri, 28 Mart'ta evinin otoparkında vurularak öldürülen Çeçen Sulim Yamadayev'in suikastının arkasında Çeçen başbakan yardımcılarından birinin olduğunu iddia etmişlerdi. Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'un düşmanlarından biri olarak bilinen Yamadayev, Rus yapımı altın renkli bir tabanca ile öldürülmüştü. Aralarında Rusya'da parlamentonun alt kanadı Duma'da milletvekili olan Delimkanov'un da bulunduğu ve Rusya kaçtıkları tahmin edilen şüpheli 4 kişi için uluslararası yakalama emri çıkarılmıştı. Delimkanov'un Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'un yakın arkadaşı olduğu biliniyordu. Viyana'da da Çeçen asıllı bir mücahit, Rus istihbaratı tarafından öldürülmüştü.

SUİKAST HAZIRLIĞI YAPAN RUS İSTİHBARAT GÖREVLİSİ YAKALANMIŞTI
2008 yılında Roman isimli bir Rus vatandaşı durumdan şüphelenen otel görevlilerinin polisi araması üzerine odasındaki 3 dizüstü bilgisayar, gece görüşlü dürbün, gizli kamera, profesyonel fotoğraf makinesi, objektifler, taşınabilir hard disk, 25 CD ve Çeçen uyruklu bir vatandaşın adına kesilmiş kredi kartı ekstreleri ile yakalanmıştı. Rus'un üzerinden Yalova'daki Çeçen kampıyla ilgili bilgilerinde çıkması üzerine İstanbul emniyeti olayı "casusluk faaliyeti" olarak tanımlamış ve dosyayı MİT'e havale etmişti. Rus'un Rusya Dış İstihbarat Örgütü SVR'ye bağlı bir ajan olduğu ortaya çıkmıştı. Görevi ise Türkiye'de teşkilatlanan Çeçenler hakkında bilgi toplamaktı. Deşifre olan ajan vize ihlali gerekçesiyle ülkesine geri gönderilmişti.

İŞBİRLİĞİ YAPMAYAN ÇEÇENLERE SUİKAT DÜZENLETİYORDU
Çeçen-İçkerya Cumhuriyeti birliklerinden birinin komutanlığını yapan, Çeçenistan'ın şehit devlet başkanı Aslan Mashadov'un komutasında çalışan ve daha sonra Norveç'e yerleşen Oçerhaci isimli bir Çeçen, yaptığı açıklamada Ruslar ve Kadirov ile işbirliği yapmayanların hayatlarının tehlikede olduğunu duyurmuştu. Oçerhaci'ye de Norveç'te bir suikast düzenlenmiş fakat Oçerhaci bu saldırıdan kurtulmuştu.

http://www.internetajans.com/default.asp?NID=84711

Etiketler:
kadirov suikast planı!

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır