NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre





>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
11
9
3
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZ MI, ÇEÇEN Mİ

Gemi kaçırma olayı zanlılarından olan Abhaz Roki Gitsba'da bundan iki yıl kadar önce Bakü'de bir camiden çıkarken kukla Kadirov'un kiralık katillerince vurularak öldürülmüştü. (Bakü'de değil Sohum'da)
21-11-2009 - kez okundu

Hatırlatalım, 16 Ocak 1996 tarihinde, Muhammed Emin Tokcan liderliğindeki dokuz kişilik bir grup Trabzon-Soçi seferini yapacak olan Avrasya feribotunu 175 yolcusu ve 55 mürettebatıyla birlikte Trabzon limanından kaçırmıştı. Grup 19 Ocak 1996 tarihinde Türk yetkililere teslim olmuştu. Gruba göre feribot Çeçenya'daki işgale dikkat çekmek amacıyla kaçırılmıştı. Türk medyası olayı "Çeçen teröristler feribot kaçırdı" şeklinde kamuoyuna duyururken, bu olayın ardında da Türkiye'deki Çeçen sempatisi azalmaya başlamıştı. Ancak gerçekte feribotu kaçıran dokuz kişilik grubun içerisinde yalnızca iki Çeçen bulunuyordu: Viskhan Abdurakhmanov ve Ramzan Zubayriyev; grubun diğer üyeleri ise Abhazdı: Muhammet Emin Tokcan (grubun lideri, Abhaz kökenli Türkiye vatandaşı), Ertan Coşkun (Abhaz kökenli Türkiye vatandaşı), Erdinç Tekir (Abhaz kökenli Türkiye vatandaşı), Sedat Temiz (Abhaz kökenli Türkiye vatandaşı), Tuncer Özcan (Abhaz kökenli Türkiye vatandaşı), Ceyhan Mollamehmetoğlu (Abhaz kökenli Türkiye vatandaşı), Roki Gitsba (Abhaz kökenli Gürcistan vatandaşı). Bu gerçekliğe rağmen Türkiye medyasında eylemi organize eden ve uygulayanların Abhaz kökenli Türk vatandaşları olduğuna değinilmedi.

http://www.waynakh.com/tr/2009/11/yeni-bir-cecen-cinayeti-daha/

Etiketler:
abhaz çeçen mi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır