NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
4WORED3.MP3
4-5-6-7
13
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
'KÜLTÜRÜMÜZÜ TANITMAYA GELDİK'

İstanbul'a gerçekleştirilen uçuş dolayısıyla ''Türk-Çeçen Dostluk Gecesi'' düzenlendi.Rusya'nın Çeçenistan Cumhuriyeti Kültür Bakanı Muzakayev Dikalu, dünyadaki milletlerin en önemli özelliklerinin kültürleri olduğunu belirterek, ''Biz de İstanbul'a ilk uçakla kültürümüzü tanıtmak için geldik'' dedi.
26-12-2009 - kez okundu


Çeçenistan'dan Türkiye'ye 15 yıl sonra ilk doğrudan uçuşun dün başkent Grozni'den İstanbul'a gerçekleştirilmesi dolayısıyla Grand Cevahir Otel'de ''Türk-Çeçen Dostluk Gecesi'' düzenlendi.

Gecede konuşan Dikalu, Çeçenistan'ın milli hava yolu şirketi Grozni Avia'nın artık İstanbul'a 2 saat 15 dakikada ulaşım sağladığını ifade etti.

Dikalu, ''15 yıldır Çeçenistan ile Türkiye arasında hava seyahati yoktu. Cumhurbaşkanımız Ramazan Kadirov'un başarılı çalışmalarıyla uçuşlar başladı. Dünyadaki milletlerin en önemli özellikleri kültürleridir. Bu nedenle biz de ilk uçakla kültürümüzü tanıtmak için geldik. Allah bizim birlikteliğimizi, kardeşliğimizi daha da iyileştirsin'' diye konuştu.

Grozni Belediye Başkanı Muslim Hociyev de Grozni'nin her yönüyle yeniden yapılandırıldığını belirterek, ''Savaştan sonra 4-5 yıl gibi kısa bir sürede Çeçenistan yeniden inşa edildi. İnşallah bu başarılı çalışmalar devam edecek'' şeklinde konuştu.

Türkler ile Çeçenler arasındaki ilişkilerin yeni olmadığını, yüzyıllardan beri süregeldiğini kaydeden Hociyev, ''İstanbul'a yapılan ilk uçak seferimizle yıllardır kardeş bildiğimiz Türkiye'ye geldik. İnşallah bundan sonra da ilişkilerimiz sıkı bir şekilde devam eder. Bugün Çeçenistan'daki en güzel binaları, alışveriş merkezlerini ve özellikle Osmanlı stilindeki en güzel camileri yapanlar Türkler. İnşallah ilişkilerimiz bereketli olur'' diye konuştu.

Geceye, Çeçen Hükümeti yetkililerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

A.A.
http://www.gercekgundem.com/?p=241427

Etiketler:
tanıtmaya geldik

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır